maren86 Skrevet 5. juni 2007 #1 Skrevet 5. juni 2007 Hei, jeg jobber 75% fast i stavanger kommune. Jeg jobber i en omsorgsbolig, kun kvelder og annen hver helg. Hvordan blir dette når de regner ut fødselspenger? Leste en plass at de regner kun etter grunnlønnen, betyr det at jeg ikke får betalt kveldstillegg, helgetillegg og de 6 vaktene helgene utgjør??? Hvis det er slik systemet er kommer de jo til å ruinere oss, det er jo ca halve lønnen min. Tenkte å ta 80 %, men hvis dette stemmer tvinger det meg jo til å ta 100%. Hm ikke lett dette her, håper at noen kan hjelpe meg.
majsenna™ Skrevet 5. juni 2007 #2 Skrevet 5. juni 2007 Jeg er nesten sikker på at fødselspengene regsnes ut ifra inntekten din iregnet kvelds og helgetillegg. Så lenge du har en fast stillingsprosent regner de ut fra årslønnen din vil jeg tro. Ring eller gå inn på www.nav.no for å være helt sikker:)
mams-til3 Skrevet 5. juni 2007 #3 Skrevet 5. juni 2007 de regner ut snittet av månedslønnen din...så du vil ikke miste "tileggene".jeg har netopp snakket med trygdekontoret ang det samme.dette ver iallefall det jeg fikk til svar:)
Lady36 Skrevet 6. juni 2007 #4 Skrevet 6. juni 2007 Det er riktig det som forrige sier. Jeg vet en tidligere kollega av meg var jevnlig innom jobben og skrev egen timeliste på tilleggene inkl. høgtider, for du får dem utbetalt og.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå