Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Er halvt islandsk og vurderer islandsk mellomnavn på babyen min.

Vet ikke kjønnet enda. Lurer på et av navnene i overskrifta (de 2 første er jentenavn og de 2 siste guttenavn:) De vil bli uttalt på norsk av oss, men islandsk stavemåte.

Hvilket av navnene er finest? :P

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Altså blir det følgende:

 

Disa - det er disig ute... Vel, greit nok

Jonina - guttenavnet Jo + jentenavnet Nina... Rart og forvirrende!

Sigurdur - Sigur + dur (og moll) - ikke så bra på norsk og tungt å si

Imi - ®imi....

 

Ville altså ikke brukt noen av disse navnene, men Disa er best!

 

Hvorfor ikke bare ta:

Dina

Nina

Jo

Sigurd

 

 

 

 

 

 

 

Skrevet

jeg har litt sans for islandske navn og synes dette var gøy.... Disa og Sigurdur er finest. Imi var også tøft og uvanlig, men ikke Jonina. Hvilke navn har du tenkt deg til fornavn da?

Skrevet

Jeg synes begge jentenavna var greie. Likte Disa best. Imi er også ok. Sigurdur er det navnet som gir mest islandske assosiasjoner for meg, så er det det du vil oppnå, ville jeg valgt det.

Skrevet

Dis syns jeg er fint, men Disa blir litt rart.

Imi høres kke ut som no navn

Di to andre likte jeg overhode ikke

 

Skrevet

Synes Isolde er et fint navn jeg :)

 

Ville valgt Sigurdur siden Imi høres ut som om man ikke klarer å si Rimi.

Jentenavnene syntes jeg Dísa var finest.

 

Skrevet

Synes Disa og Imi var finest. Jonina går greit. Sigurdur blir litt rart, ettersom Sigurd er et veldig vanlig navn her. Da ville jeg bare brukt Sigurd.

Skrevet

Syns både Jonina og Disa er veldig fine navn, men så er jeg miljøskadd siden jeg studerte på Island. Men jeg vet om en mann som bor i Norge og heter Olafur, og det syns jeg blir litt rart når han ikke snakker islandsk. Da syns jeg faktisk det er bedre med Ørn, for eksempel, som er helt likt på norsk og islandsk. Det er veldig flott som mellomnavn, syns jeg! På islandsk syns jeg også at Osk og Bogi er veldig fine navn, men det blir litt rart på norsk.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...