Gå til innhold

mulig og få smertefri fødsel?


Anbefalte innlegg

Skrevet

legene har lovet meg epidural med engang veene begynner.. altså når jeg kommer inn på sykehuset.. det vil de heller enn at jeg skal ha ks.. men blir man smertefri med epidural???

Videoannonse
Annonse
Skrevet

nei det tror jeg ikke, hakke født før selv men tror ikke alle smertene blir borte.ivetfall etter det jeg har hørt.. =/

Skrevet

I og med at de setter epidural før de tar keisersnitt på folk så blir nok de aller fleste smertefrie...

 

Jeg ble ihvertfall helt smertefri! Jeg kjente at kroppen min "jobba" når jeg hadde rier, men det var ikke vondt i det hele tatt. Jeg sov meg faktisk gjennom en del av dem.

Skrevet

Å få epiduralt var som å komme til himmelen etter alle smertene..plutselig var alt borte..deilig..men de måtte sette i gang riene igjen med drypp når barnet skal presses ut :-)

Skrevet

Synes du skal være forbredt på at det ikke bare er en virkning av epidural.

Noen blir smertefrie, mens noen virker den ikke på i det hele tatt. Og så er det alt imellom. Umulig å love noe på forhånd.

Greit å planlegge epidural, men ikke planlegg smertefri fødsel, ta det heller som en bonus hvis den virker så bra.

 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...