Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Er dere alltid hjemme til leggetid???? Ungenes leggetid altså. Vi er ofte borte hos venner på kveldene. Da tar vi bare med den store bærebaggen, og legger henne i den. Vi bare trenger låne et rom å legge henne på.

Vi er også å danser med venner osv på kveldene. Da legger vi henne på bakrommet. Hun sovner like greit som hjemme. Kanskje fordi hun er vant med det. Vi har tatt henne med over alt hele tiden.

 

Men hva når hun vokser ut av baggen? Hva gjør man da?

Med leggetid kl 19 så er det jo litt begrenset hvor mye man kan gjøre etter arbeidstid. Blir liksom så bundet til hjemmet, men mindre man bruker barnevakt. Hva gjør dere???

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Egentlig vil jeg anbefale at dere fortsetter sånn dere gjør nå! for det gjorde vi og hun kan sove hvor som helst. Venners barn har ikke gjort det og kan bare sove i sin egen seng. Mye mer fleksibelt!

Som regel gjør en seng der vi er nytten, eller i vogna (legges flatt) da hun var litt mindre. Helt greit!

Skrevet

På sikt er det ikke helt usansynlig at forutsigbarhet vil ha en faktor på søvnmønsteret til barnet. Kanskje det ikke har noe å si nå, men for å bevare et godt søvnmønster er det faktisk viktig at barnet har rutiner og trygghet i forbindelse med legging og soving.

Jeg sier ikke at det du gjør er galt, men at barn også trenger ro før de skal sove.

At du føler deg bundet etter jobb når du har fått deg barn er jo ikke så rart, men det sier seg jo litt selv også, at man blir litt mer bundet når man får ansvar for fler enn seg selv.

 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...