Gå til innhold

Hjemmelaget fruktmos med mango, eple/pære?


Anbefalte innlegg

Skrevet

De ferdig-glassene er jo kjempegode! Noen som har laget selv? Koke? Jeg vil hvertfall koke eplene. Kan mango fryses? Har bare prøvd eple og pære hittil.

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg pleier å lage mat selv til babyen min både fruktmos og middag, og de er kjempegode

 

Til fruktmos:

koke pære og eple, så blanding med banan, mango (eller appelsin)

Skrevet

Så du blander i mango etterpå?

Skrevet

Jeg skjærte mango, eple og pærer i terninger, moste det med stavmixeren og ferdig :) hun likte det veldig godt! og jeg smakte på det, var godt asså.. ingen koking her hvertfall. vil ikke konsistensen bli veeeldig bløt da? jeg mener, liksom som suppe? jeg kokte ingenting, og konsistensen var helt perfekt hvertfall.. og det var godt..

Skrevet

Jeg koker dem lite gran bare, så blir det ikke veeldig bløt (som suppe) som du sa Me&Em, kanskje dersom du koke dem i lang tid.

Skrevet

Jeg får svare for meg selv; jeg koker eple pga at det er tryggere (allergimessig). Pære koker jeg nødvendigvis ikke. Men potetmeljevning fikser suppe-problemet..

Skrevet

ahaaa. så det er derfor ja.. ja nei, jeg koker ikke, har ingen allergi i familien, så da mente hs at det ikke var noe å tenke på.. hun kunne få akkurat det hun ville ha.. værre hvis man har allergi i nær familie, da bør man være litt forsiktig..

Skrevet

Men...jeg har ingen allergi i familie...koke pære eller eple bare til sikkerhet slik at ikke så hard til magen til baby. Åja...jeg koke dem ikke direkte til vann, jeg bruker dempkoke vettu.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...