Emma*den lykkelige venter Skrevet 30. mai 2007 #1 Skrevet 30. mai 2007 Jeg jobber i IA-bedrift og har inntill 24 fraværsdager, men for tiden (de siste to mnd og en mnd framover) er jeg sykemeldt 25%. Stemmer det at i denne perioden kan jeg IKKE benytte egenmelding? Har migrene i dag....må jeg da ringe legen å få sykemelding for denne dagen? Det virker helt sprøtt..... Noen som vet?
Gjest Skrevet 30. mai 2007 #2 Skrevet 30. mai 2007 På NAV sine sider står det at man kun kan bruke egenmld i arbeidsgiverperioden, og den er jo over for din del.... Jeg ble litt overrasket da jeg leste det for jeg mener at jeg selv har brukt egenmld da jeg gikk delvis sykemeldt.
Lilja79 Skrevet 30. mai 2007 #3 Skrevet 30. mai 2007 Hei! Ja, det kan høres rart ut, men det stemmer ihvertfall. Man må i disse tilfellene øke sykemeldingsgraden til å gjelde med en uføregrad på 100%. P.S Jeg jobber i NAV;)
Emma*den lykkelige venter Skrevet 30. mai 2007 Forfatter #4 Skrevet 30. mai 2007 Takk for svar. Jeg endte på jobb i dag, men måtte desverre kaste inn hånkle etter noen timer. Hodepinen ble for sterk. Neste gang blir jeg hjemme og ringer heller legen for å få sykemelding den ene dagen også. Helt sprø regler spør du meg, men men...... Nå vet jeg i allefall hvordan det fungerer
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå