Gå til innhold

når, hva og hvor?


Gjest

Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

Jeg antar at du har fått en positiv graviditetestest - gratulerer!

 

Det er ikke nødvendig å få det bekreftet hos legen.

Du må selv ringe til jordmor eller fastlege for å bestille time til 1.kontroll.

På den første kontrollen bestilles det fødeplass og ultralyd og du får eget svar fra det aktuelle sykhuset i posten med innkalling til UL ( slik fungerer det i Oslo).

 

Så ring til lege eller jordmor for å bestille time.

Så sant du er sunn og frisk og ikke har noen spesielle sykdommer vil jeg anta at den 1.kontrollen vil være mellom uke 8-12 (regnes fra 1.dag i siste menstruasjon).

 

Det er viktig at du begynner å ta folat hver dag (får det på apoteket) og at du leser på www. matportalen.no om kostholdsråd for gravide.

Og selvsagt viktig å slutte å røyke og droppe alkohol.

 

nei ikke gravid enda;) skal begynne prøve i sommer. bare jeg som er nyskjerrig;) pluss at har en venninne som er gravid som sitter her og lurer også.

takk for svar, bli liksom aldri helt sikker.før var de inne til kontrolle hele tiden,nå virker det som om det er lite.

 

hvordan er det utover da, fra du har vært på UL rundt uke 18 og frem til fødsel?

 

 

 

  • 1 måned senere...

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...