Gå til innhold

Har noen tips, jeg sliter!!!!


Anbefalte innlegg

Skrevet

Min sønn på 8 mnd vil ikke spise noe annet en grøt. Men grøt er heller ikke noe stor suksess. Han griner på nesen og brekker seg av nesten alt, f.eks: middag,frukt og skive. Vi sliter veldig for jeg begynner å jobbe igjen om en mnd. og han spiser grøt til frukost og resten pupp.

Noen som kan hjelpe?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Gi ham grøt flere ganger om dagen. Og ha i mer vann så du endrer konsistensen på den litt. Kan hende han har for trangt spiserør, det har datteren min. Da kan det være ubehagelig å spise ting, og man brekker seg lett. Prøv å tynn ut grøten så den blir som suppe. Og gi ham maten for 4 og 6 måneder. Kan hende det er enklere å svelge. Etterhvert når han begynner å venne seg til grøten, kan du begynne å blande glass i grøten så han venner seg sakte til det. Ellers ville jeg nok også tatt opp dette problemet på helsestasjonen

Skrevet

Hvilken type grøt gir du? Jeg har merket at min på 6mnd brekker seg av "småfolk" sin type middag, for der er det for store biter.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...