Gå til innhold

Hva synes dere om Emine?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg synes det er et utrolig fint navn. Fant det på ssb :) Det er ikke et norskt navn da, dermed blir det kanskje litt rart å bruke det navnet siden vi er helnorske, eller? Det klinger jo ganske norskt i mine ører, minner om Eline, Elise, Tomine. Navnet er av arabisk opprinnelse og er visstnok veldig vanlig hos tyrkiske eldre damer, hehe.. Min tyrkiske venninne som fortalte dette. Hva synes dere, blir det for rart eller?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Synes det var et kjempefint navn! Har aldri hørt det før, men det var et herlig og pent navn!

Skrevet

Synes også det er et kjempefint navn! Jeg spurte her inne for en tid tilbake om dette navnet... :) "Googlet" navnet og fant også ut at dette navnet er brukt mye i Tyrkia. Sambo mente Emine var uaktuelt dessverre. Jeg synes dette navnet godt kan brukes av oss helnorske! En litt annen variant av Mina, Ine, og de navna du nevner.

Skrevet

Liker Emine! Kan ikke skjønne annet enn at dette glir godt i norske ører??? Go for it!

Skrevet

Kjenner ei Bosnisk jente som heter Emina. Det fungerer jo godt i norge det.

Skrevet

Kjempefint! Brukes mye i Balkan-land, ja. Ikke rart i det hele tatt, selv om dere er helnorske.

Skrevet

Syntes navnet er vakkert. Vi vurderer selv å bruke Emina. Hadde egentlig valgt Mina, da vi har dette i arv på begge sider. Det er så veldig mange som heter Mina for tiden at vi lurer litt på å ta Emina i stedet. ( dersom det blir jente da...)

Skrevet

Kjempefint navn!! Emeline er også fint (evt som alternativ)

Skrevet

Litt for likt Emilie og Eline - høres ut som en blanding. Synes også det er litt i det nusseligste laget.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...