Gå til innhold

Er det noen sykepleiere her?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg jobber på sengepost og lurer på om det er noen som vet om det er uheldig for fosteret å bruke hånddesinfeksjon/håndsprit når man er gravid? Har brukt det gangske mye og kom plutselig på å tenke at det kanskje trekker gjennom huden? Hva gjør dere? Håndvask eller desinfeksjon? Håper noen kan svare meg!

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg har brukt hånddesinfeksjon ved behov. Jobber i primærhelsetjenesten. Kan ikke tenke meg at det er farlig. Da skulle det ha vært en advarsel på, tror du ikke? Kan sikkert ringe produsenten hvis du er bekymret, de skal vite!

Skrevet

Takk for svar:-)

Det burde ihvertfall stå advarsel på hvis det er fosterskadelig..

Skrevet

Hei! Jeg er også på sengepost og bruker håndspriten flittig ;o) Det er ikke farlig for fosteret, snarere tvert imot. Viktig å beskytte seg mot smitte og infeksjonssykdommer, og håndspriten er bedre til dette enn vanlig håndvask.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...