Andungen2 Skrevet 20. mai 2007 #1 Skrevet 20. mai 2007 Vi ble i dag klar over at gutten vår på snart 11 mnd går veldig skjevt på den ene foten når vi holder han i hendene. Han går riktig på høyrefoten, mens venstrefoten står skjevt og han legger tyngden på innsiden av fotbladet. Det er ingen ytre tegn til at han skal gjøre det. Ingen sener virker strammere enn andre og bevegeligheten er lik i begge føttene/anklene. Noen fler som har liknende observasjoner av sitt barn?? Er det bare en tillært "feil" som vil rette seg naturlig?
Andungen2 Skrevet 20. mai 2007 Forfatter #2 Skrevet 20. mai 2007 Beklager 11 mnd skrev jeg... Han er snart 13 mnd.. (ja, det er far som skrev innlegget ,-))
lego Skrevet 20. mai 2007 #3 Skrevet 20. mai 2007 Jeg ville nok tatt han med til en ortoped/ortopediingeniør... Bare for å være på den sikre siden. Det kan jo hende det retter seg etterhvert,men hvis det ikke gjør det... Bedre å starte en evnt behandling nå mens barnet er såpass liten,og skjelletten ennå er mykt.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå