Anonym bruker Skrevet 19. mai 2007 #1 Skrevet 19. mai 2007 http://www.birthasweknowit.com/10_minute_promo.html
mummimammo gleder seg til jul Skrevet 7. juni 2007 #5 Skrevet 7. juni 2007 wæh , ikke noe for meg....... uff ble uvel jeg
Anonym bruker Skrevet 15. juni 2007 #6 Skrevet 15. juni 2007 Hvordan i herrens navn kan dette være fine tanker! Man skremmer jo livshiten av førstegangs fødene ! her burde det vært en advarsel.... Nå ble jeg bare stresse=)
Ettena-74 Skrevet 4. juli 2007 #7 Skrevet 4. juli 2007 Mange fine tanker ja. ... og veldig amerikansk... Liksom ingen middelvei her - enten keisersnitt eller føde uti havet med venner og familie. Artig å se likevel. Mammaene ser ikke særlig pint ut av smerte akkurat, og jeg er fullstendig enig i at fødselen - det første møtet med verden utenfor magen - er noe vi bærer med oss resten av livet. Sånn sett har det skjedd mye forbedring på norske sykehus siden jeg selv ble født der. Men jeg planlegger likevel å være hjemme.
Anonym bruker Skrevet 25. juli 2007 #8 Skrevet 25. juli 2007 Det var utrolig latterlig... mer harmoniske.. finere hudtype????? Haha.
Lena 74 Skrevet 1. august 2007 #9 Skrevet 1. august 2007 Ja det var kanskje litt i meste laget, men jeg tror vi har litt godt av å se at det finnes alternativer. Da jeg fødet for 7 år siden, hadde jeg alt av det jeg kunne få av smertestillende, men allikevel smerter. Så kunne faktisk tenkt meg en bok eller noe hvor jeg kan lese meg til en mer avslappet fødsel, som disse "lemance" kursene eller bøkene.. Noen som kjenner til dette? Helst bøker, dvd..
Anonym bruker Skrevet 7. august 2007 #10 Skrevet 7. august 2007 *fniiiiiiis* Seriøst?? :-D Lenge siden eg har vært borti en mer rosamalt malig av fødsel... Ang pusteteknikker og å være avslappet; vel jeg leste meg selv opp til fødselen og hadde godt innarbeided pusteteknikker og avslappningsøvelser og brukte dette aktivt under fødselen uten at det hjalp en dritt på smertene. Var JÆVLIG! Kvinnene i denne filmen har ikke hatt harde fødsler, hadde jeg hatt en slik fødsel hadde nok jeg også glist til kameraet og tatt i mot ungen selv *himle med øynene*
HønemorBergen Skrevet 8. august 2007 #11 Skrevet 8. august 2007 Du kan kjøpe Lamaze på DVD gjennom Amazon.com. Jeg kjøpte dvd'en og trente hjemme, Kjempe bra!!!! Kan virkelig anbefales... Bortsett fra at det var min første så jeg fikk vell mer eller mindre sjokk når jeg kjente hvor vondt det var .... Men kommer nok til å få bruk for det med neste
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå