Anonym bruker Skrevet 15. mai 2007 #1 Skrevet 15. mai 2007 Ser ut som jeg har gått opp 1.5 kilo.Veide 95 kilo som startvekt og er nå 96,5................... ER veldig redd for å gå opp i vekt. Klarer jeg å holde meg under 100 grensa tror dere ?
Anonym bruker Skrevet 15. mai 2007 #2 Skrevet 15. mai 2007 Da er du jo kjempeflink:) Jeg har hittil lagt på meg 18 kg jeg da,er i uke 33 nå..Startet på 98!Så her har det bare gått oppover da:( Er jo nå framover du legger på deg da,nå som babyen vokser!Ikke fokuser sååå på vekta,heller på det du eter!!Unngå sukker og slikt!Jeg har ikke vært så flink til det da..
Ranveig R Skrevet 20. mai 2007 #3 Skrevet 20. mai 2007 Eg trur det kan bli vanskeleg å holde seg under 100kg, det er jo mellom veke 20 og 30 babyen og mammaen veks mest/fortast. Men dersom du klarar å begrense sjokolade og brus, og et mange, små måltider for dagen + går ein liten tur, skal du ikkje bekymre deg for vekta. Eg er sjølv i veke 18, og var 96kg då eg blei gravid. Er no 91,5 (var nede i 89kg pga ekstrem kvalme), men har ingen tru på at eg skal holde meg under 100. Målet mitt er å holde meg under 106 (som var det eg vegde som høggravid forrige gong...), og no som kvalmen stort sett er over har eg tenkt å begynne på Grete Roede-kurs for å unngå unødvendige kilo. Husk at det er naturleg å legge på seg når ein er gravid, sjølv om dei av oss som er ganske store ikkje nødvendigvis treng å legge på seg dei "vanlege" 12-15kg.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå