Gå til innhold

Bleiebøtter


Anbefalte innlegg

Skrevet

Ser de selger noen bleiebøtter med "film" som de pakkes inn i. Er disse praktiske å bruke??

Videoannonse
Annonse
Skrevet

De er praktiske når babyen er helt liten og du skifter masse bleier per dag. Når du begynner med fast føde rundt 6 mnd så bæsjer de sjeldnere og da blir bleiene liggende lengre i dunken. Og da kan du ikke vente til dunken er full før du tømmer den for da lukter det. Og for all del la den ikke stå på gulv hvor du har gulvvarme. Da gjærer det inne i dunken. he he.

Skrevet

Vi har har bleiebøtte, men gidder ikke bruke den. Like greit å kaste bleien i søpla. Dessuten er de filmene veldig dyre og holder ikke lenge.

Ble litt for kostbart uten at nytten var særlig stor.

Dette syns nå vi da. Sikkert mange som syns de er veldig praktiske.

Skrevet

Har skjønt at mange synes disse bøttene er praktiske, men jeg ser ikke vitsen i det hele tatt.

 

På vårt bad har vi to like søplebøtter som henger på veggfester. I den ene har vi "vanlig" søppel, mens vi i den andre har bleier. Vi leverer bleier som våtorganisk avfall i papirpose, og bærer ut ca en gang i døgnet. Lukter svært lite.

 

Skrevet

Aner egentlig ikke, men jeg skjønner ikke helt poenget. Vi fikk bleiebøtte i gave og den er pakket ned i boden...

Synes det er kjempegreit med vanlig søppelbøtte som man tømmer når man går ut døra.. Blir ikke lukt av det heller.

  • 2 uker senere...
Skrevet

Lika bleiebøtta ej!=) heheh:P

Skrevet

Jeg har sånn bleiebøtte og bruker den hele tiden. Utrolig praktisk slik at vi slipper å løpe ut med søpla hele tiden. Tømmer den når den er full og det lukter ingenting.

Skrevet

Har brukt bleiebøtta i over 8 måneder nå, og ville ikke klart meg uten!!! Helt feil at det lukter av den -eneste tiden det kommer lukt er når den tømmes, ellers kjenner man ikke noe til det. DEILIG å slippe å måtte gå ut med bleier hver dag. Med bleiebøtta så kan vi tømme bleier hver tredje dag ca. Og varmekabler på badet er heller ikke noe problem så lenge man legger noe under bøtta. Vi har to løse baderomsfliser under bøtta, og da kan du ha på full varme i gulvet uten lukt:-) Eneste minus med bleiebøtta er prisen på refill. Bruker vel kanskje 1-2 refill pakker i måneden, altså to hundringser i pristillegg. Men for meg er det verdt det.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...