Gå til innhold

Da er jeg alenemor!! :) :) :)


Matja

Anbefalte innlegg

ENDELIG KOM HUN!!!

11 dager før termin, på lørdag ble prinsessen født kl 14.42.

Vannet gikk fredag morgen kl 6, jeg reiste på klinikken og ble sendt hjem igjen siden det var 10 min mellom riene. Hjemme ventet jeg sammen med 2 venninner, men kl 00.30 hadde jeg så uregelmessige rier at vi reiste på klinikken igjen. Snakk om skuffelse! Ingen åpning!!!

Jeg nektet å reise hjem, og siden det da bare var 5 min mellom riene måtte jeg jo bare være der.

Etter mange timer med rier, pressing, epidural, lystgass, smerte, mye gøy, litt tårer og redsel kom hun da endelig. Det var så rart!! En baby på magen min! Eh... hallo, hvor kom den fra? Fra min mage?? Kjemperart! Men hun var jo så fin! Med masse mørkt hår, smilehull, kløft i haken og et øre med og et øre uten "brett" :)

Verdens nydeligste prinsesse!

 

Men så.... herregud så tøft!! Det er så sinnsykt mye jeg ikke var forberedt på! Jeg hadde tenkt at jeg kanskje ikke kunne amme pga en brystreduksjon for mange år siden, men at babyen min ikke ville suge, og fremdeles ikke vil det, det var jeg TOTALT uforberdt på. Tårene har trillet hver gang jeg mate fordi hun blir hysterisk over ikke å få tak i brystet. Jeg har prøvd med skjold, men da ligger hun bare og koser seg. Men jeg pumper meg så hun får morsmelk + at jeg gir henne tillegg. Skal prøve med pupping igjen nå, og jeg gruer meg. Heldigvis er mamma her, så jeg får masse hjelp og støtte:)

 

Hun var forresten 52 cm lang og 3900 gr :)

 

GLED DERE, JENTER!!

(men søk opp alt dere tror dere kommer til å lure på, for jammen er det mye informasjon man ikke får gjennom svangerskapet)

 

Pappa'en har ikke gitt livstegn fra seg. Jeg sendte en melding da vannet gikk, og han ønsket lykke til, men sa at han ikke ville komme hit i det hele tatt. Da hun var født sendte jeg en sms, men ikke en gang et "gratulerer" kom tilbake. Jeg har sendt et bilde da, for spurte om han ville ha, og da sa han ja, men har ikke fått noe tilbake.

Jeg har gått i 9 måneder med dårlig samvittighet overfor ham i forhold til det valget jeg har tatt, men i det øyeblikket hun kom ut forsvant det som dugg for solen.

 

Nei, nå må jeg gi litt mat :)

 

 

Fortsetter under...

Åh!!! Herregud kor koseli, d kom en liten tåre i øyenkroken!:)

Eg e så gla på dine vegne! Og d me mating og diverse blir å gå så bra:)

D e jo ikkje nåkka skam i å ikke kunne amme, slik e d bare i nån tilfella, føle allerede litt ammepress fra søstra mi, men eg har sagt får eg d tell e d kjempe flott, men forberede meg på at d kanskje ikkje går.

Ho blir nok sikkert sunn, og sterk uannsett!!:)

 

Tenk at du e blitt mamma! Så heldi du e, og selvom vi førstegangsfødene e uerfaren, så har jo alle mødre hvert d en gang, lære sikkert etterhvert!!!:)

Du er den beste mamman som lille prinsessa di kunne få:D

 

Annonse

Gratulerer!!Så fantastisk!!:) Jeg går bare her å venter jeg nå... dagene blir utroooolig seige!! Jeg har forresten også hatt brystreduksjon og er veldig spent på dette med amming! Håper det ordner seg for deg i allefall!!

 

Og du, drit i barnefaren! Det er hans tap om han ikke kan oppføre seg skikkelig! Nyt dagene med lille Nikoline og ikke bruk opp energien din på å irritere deg over han!!

 

Klem

Annonse

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...