Flying Skrevet 29. april 2007 #1 Skrevet 29. april 2007 Er 7+7. Neste mandag skal jeg til min første legetime. Grugleder meg. Hva sjekkes der? Ettersom jeg bor på bygda, så forventer jeg ikke at legen har all verden fancy utstyr. Men får jeg uansett høre hjertelyden? Eller er det bare jordmor som ordner det? Når er det vanlig med første UL? Kan jeg evt. bestille det privat i Oslo? Er så spendt!
Anonym bruker Skrevet 29. april 2007 #2 Skrevet 29. april 2007 Det er ikke vanlig med UL før i uke 18. Det er bare her inne på BiM at mange overhysteriske jenter stresser med tidlig UL.
Flying Skrevet 29. april 2007 Forfatter #3 Skrevet 29. april 2007 Er det så lenge til ja! Ettersom jeg ikke er overhysterisk, så får jeg bare vente. -den som venter på noe godt..
Adriansmor med tulla Skrevet 29. april 2007 #4 Skrevet 29. april 2007 å kalle noen hysterisk fordi de tar tidlig ul syns jeg er unødvendig og barnslig!! Mange grunner for at gravide ønsker det uansett er det et valg som andre ikke skal dømme.Første legetime er bløtrykksmåling og vektkontroll.Hjertelyd før uke 12 er vel vanskelig.. da må man dra ta innvendig ul. Bekymrer du deg mye så snakk med legen din om dette og kanskje du får muligheten for tidlig ul hos evnt gynokolog.
Anonym bruker Skrevet 29. april 2007 #5 Skrevet 29. april 2007 Jeg nekter å tro at alle som har tidlig UL her inne har mistet før osv. Det er nok mye hysteri ute og går, dessverre...!
Adriansmor med tulla Skrevet 29. april 2007 #6 Skrevet 29. april 2007 uansett så har det jo ikke noe med deg å gjøre ..og andre må få gjøre hva de syns er best selv....syns du skal respektere det jeg
Anonym bruker Skrevet 29. april 2007 #7 Skrevet 29. april 2007 Respektere at andre sløser med offentlige helsemidler fordi de vil se den lille celle-klumpen på en TV-skjerm? Å nei, du, DET har jeg ingen respekt for. Det er hysteri!
Flying Skrevet 29. april 2007 Forfatter #8 Skrevet 29. april 2007 Takk for svar adrian123! Jeg skal altså ikke ha en GU på den første kontrollen da?
Adriansmor med tulla Skrevet 29. april 2007 #9 Skrevet 29. april 2007 Det kommer ann på hvor lenge siden du har hatt gu.... ikke alle leger som syns det er nødvendig=) men om du skal ha innvendig ul må du til en gynokolog og det får du ved hennvisning fra fastlege
Flying Skrevet 29. april 2007 Forfatter #10 Skrevet 29. april 2007 Okay. Ettersom det bare er 4 mnd siden sist GU, satser jeg på at jeg ikke trenger noen nå. Men urinprøve skal jeg vel ha med? Gurimalla, så mye jeg ikke vet.. *sukk*
Adriansmor med tulla Skrevet 29. april 2007 #11 Skrevet 29. april 2007 Ja morgen urin skal du ta med =) og still legen masse spørsmål og bestill time hos jordmor.. jeg syns de er mye bedre å prate med enn leger=))
Teltpluggen Skrevet 29. april 2007 #12 Skrevet 29. april 2007 urinprøve skal du ha med til alle kontroller fikk jeg beskjed om første gang jeg var sist:)
Adriansmor med tulla Skrevet 29. april 2007 #13 Skrevet 29. april 2007 Det jeg har i magen er ikke en celleklump men et liv ... mitt barn...synd for deg som har så lite forståelse for andre... og du er anonym og frekk for du er feig og ikke viser hvem du er .... skyter ut meninger du ikke tør å stå for!
Flying Skrevet 29. april 2007 Forfatter #14 Skrevet 29. april 2007 Supert. Da skal jeg ta med det. Kommer til å lage meg en laaaaang liste jeg..
Rosalie Skrevet 29. april 2007 #15 Skrevet 29. april 2007 Vil bare skyte inn at det ikke bare er de som anonym beskriver som overhysteriske som får tidlig ul. Jeg har fått det pga alderen. De som fyller 38 år det året barnet blir født, får tilbud om tidlig ul bl.a for å sjekke nakkefolden for å oppdage muligens down syndrom. Må innrømme da overfor anonym at jeg er en av dem som misbruker offentlige midler, siden vi ikke kommer til å fjerne vårt lille nurk om det har down syndrom. Men jeg ville ta tidlig ul for å evt være psykisk forbred på at nurke kan ha down syndrom. Flying; du har vel fått svar på det du lurte på. Men er vel vanlig med urinprøve, blodprøve og måling av blodtrykk og vekt på første time. Hadde gu på første time men det var fordi det var alt for lenge siden sist, men det slipper nok du. Ellers skal vel første time være litt informasjon fra helsevesnet til oss gravide Lykke til med første time :-))
Anonym bruker Skrevet 29. april 2007 #16 Skrevet 29. april 2007 Til anonym: Du får faktisk ikke tidlig UL uten grunn,og det er bare de som får offentlig som ikke betaler. De som ikke har mistet flere ganger,eller som mistenkes for å ha såklate risikosvangerskap,må faktisk gå til privat gynekolog og betale over 1000 kr for sin tidlige UL. Men om tror at en halv dag på sykehus,full narkose og bruk av kirurger og utstyr for en utskrapning er så mye billigere enn 10 min. hos offentlig gyn. for en som faktisk trenger ekstra sjekk,som kan forebygge en evt. MA/SA/EXU/BU,er så mye mer lønnsomt,så bør du sette deg tilbake på skolebenken.
Flying Skrevet 29. april 2007 Forfatter #17 Skrevet 29. april 2007 Tusen takk for svar Rosalie. Greit at dere diskuterer bruk av offentlige midler, hysteriske gravide og tidlig UL. Men jeg setter pris på om dere gjør det i en annen tråd.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå