Gå til innhold

Expat; bukkehornsfrø, karri og indisk mat?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hvorfor er det dette kan virke, og hva er fellesnevner? Er det karrien i indisk som gjør susen? Er bukkehornsfrø og karri i slekt? Prøvde indisk mat to dager på rad, to måltider begge dagene, og det hadde noe effekt:) Men orker dessverre ikke indisk mat hele tiden;)

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Bukkehornsfrøene (aka fenugreek) er det som gir den karakteristiske karri-smaken (karri er et blandingskrydder). Så det er de som tar en ts av dette morgen og kveld. Søker du på bukkehornsfrø i forum finner du mange metoder å ta dem på!

Skrevet

Aha! Ja, når du sier det, husker jeg at karri er et blandingskrydder ja. Kjekt å vite at dette er flere sider av nesten samme sak:)

 

takk!

Skrevet

Ja, sterk karri har masse chili, en del barn får utrolig sår stump av det, og da er det jo bedre å gå til roten av årsaken!

Skrevet

Takk for tipset, skal følge med når jeg spiser sterk mat:)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...