Gå til innhold

Vektoppgang!


Anbefalte innlegg

Kan nooen svare meg på hvor mye det er normalt å gå opp i vekt pr uke når babyen er 3-4 måneder? Min har gått opp 150gram på 10 dager, og 70 gram de neste 10 dagene. synes dette virker lite. Har nok melk( han tar bare en pupp til måltidene) og han spiser ofte. Vekker ham også 2 ganger om natten og han våkner en gang om kvelden selv.HS sa at det så jo ut som at han har det bra og at han gjerne ikke legger så mye på seg fordi han er så aktiv. Men blir jo litt usikker. Vil jo det beste for sønnen min.

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/9086184-vektoppgang/
Del på andre sider

Fortsetter under...

Når det gjelder vektoppgang, er helsesøster den du bør rådføre deg med. Hun ser og vet mer enn en ammehjelper ang det(forhåpentligvis!).

 

Det er ikke alltid vekt er den beste indikatoren, det viktigste er at han har 5-6 våte bleier i døgnet, og har en grei allmenntilstand- frisk og rask og ikke grinete.

 

Personlig syntes jeg ikke det høres ut som om det er grunn til bekymring.

Lenke til kommentar
https://forum.klikk.no/foreldre/topic/9086184-vektoppgang/#findComment-9088981
Del på andre sider

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...