krøllings Skrevet 18. april 2007 #1 Skrevet 18. april 2007 Hei, vi skal til Khao Lak tre uker i februar 2008. Jeg bare lurer på om noen har vært der etter tsunamien og kanskje kan fortelle meg litt om hvordan det er der nå. Vi har bestilt en bungalow på Khao Lak Resort, og velger pga 2 små barn (0 og 3) og dra med charter (ving). Vi har tidligere vært i Phuket og Krabi, syntes mest om Krabi men har ikke lyst å reise tilbake til samme sted, lyst å prøve noe nytt:) Alle tips og råd mottas med stor takk:)
Torpekjærringa Skrevet 25. april 2007 #2 Skrevet 25. april 2007 Hei ! Vi var i Khao lak rett før tsunamien....og stedet var iallefall helt fantastisk ) vi stor kosa oss både store & små! Så jeg kan ikke fortelle deg hvordan d er der nå etter....men håper dere får en fantastisk tur ) vi har vært andre steder i thailand - men khao lak tar "kaka" for oss ! Vi lurer på å reise tilbake dit neste år!
superpus Skrevet 26. april 2007 #3 Skrevet 26. april 2007 Hei.. Vi var i Khao Lak Desember 06 med gutta våre på 1 og 2,5 år. Storkosa oss. Du ser jo litt tegn på tsunamien, men jeg synes ikke det var noe problem. Det var en del byggaaktivitet, forhåpentligvis ikke på nabotomta til hotellet deres... Så er det skiltet evacuation routes i tilfelle ny tsunami.. Var lite turister når vi var der, enda det var peak season. Det synes vi var deilig. Skal du handle, må du nok ta deg en tur til Phuket. Var ikke mye å bruke penger på når vi var der, blei en veldig rimelig ferie for å si det sånn.. Har vært i Thailand 7 ganger, og Khao Lak er en av favoritt plassene våre, ikke for mye turister, veldig hyggelige fastboende(vi er jo i Thailand!!), fine strender, god, rimelig mat....... Vi reiser til Thailand i desember igjen, men da tror jeg vi skal prøve noe nytt. Har bare bestillt fly til Bangkok. Hvor bodde dere i Krabi? Noen tips?
Anonym bruker Skrevet 2. mai 2007 #4 Skrevet 2. mai 2007 Det meste er bygd helt opp igjen og ser pent ut. Jeg opplevde tsunamien på nærthold i 2004 og var tilbake i 2005. Imponerende hvor bra det var allerede da.
krøllings Skrevet 5. mai 2007 Forfatter #5 Skrevet 5. mai 2007 Hei og takk for svar:) Det er en stund siden vi var i Krabi, så husker ikke navnet på hotellet, men det var heller ikke et hotell som jeg ville ha valgt nå...... husker jeg så andre og mye finere hoteller så gjør et søk på google!.Krabi er et godt utgangspunkt for turer med longtailbåt til mange flotte steder og mye finere enn feks. Phuket så det anbefales:). Husker du om det var mye insekter/mygg,slanger osv i Khao lak?, det var det nemlig en del av i Krabi også på hotellet. Det er jo mye av det i Thailand, men sikkert litt forskjellig avhengig av hvor man skal og når.Syntes du foresten det var det barnevennlig der?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå