Gå til innhold

Ny her inne


nr5imagen

Anbefalte innlegg

Skrevet

Er 37 år og venter mitt 4 barn. Har hatt en galleoprasjon når jeg var i uke 5. Venter på å få tatt duotest. Er det flere her inne som har tatt den testen og hvor sikker er den?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hei,

velkommen og gratulerer! Tror testen er rundt 90% sikker, vi tok den, men også fostervannsprøve for å være helt sikker, du kan få begge deler hvis du ønsker det.

Skrevet

Tusen takk og hyggelig å få svar så fort.

Må testen tas i løpet av uke 13 og hvordan foregår testen?

Litt usikker på om jeg er i uke 12 eller 13 nå. 22.01.2007 var første mensdag i siste mens, usikker på hvordan man teller ukene?????

Skrevet

Duotesten kan tas fra 8 uker til 13 uker og 6 dagers graviditet. Ultralydundersøkelsen skal tas mellom 11 uker og 13 uker og 6 dager. Duotest kombinert med ultralyd innebærer ingen kjent risiko for fosteret. Den gir ikke samme grad av sikkerhet som en fostervannsprøve. Ved denne metoden kan mellom 80 og 90% av fostre med Downs syndrom oppdages (noe færre av tilfellene med trisomi 13 eller 18). Du kan forvente svar på prøven etter ca. 2 uker.

 

Tok dette fra en nettside.

Du tar en blodprøve og en utvendig ultralyd.

Det ligger en sånn terminkalkulator et el annet sted her på Bim.

Skrevet

PS. Du er vel 12 uker i morgen, tror jeg!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...