Gå til innhold

3 mnd, ingen bæsj på 7 dager, noe jeg kan spise/drikke for å få fortgang på dette?


Anbefalte innlegg

Jeg fullammer min gutt på 3mnd. Han har til dags dato, heldigvis, ikke hatt noe magetrøbbel/vondt. Jeg har spist det meste og det går bra. Han har også hatt en bæsjebleie om dagen, men nå plutselig 7dager uten! Han viser ikke tegn til noe vondt og er i godt humør, men han promper noe voldsomt og det stinker!

 

Noe jeg kan gi han for å få fortgang eller noe jeg selv kan spise/drikke?

Fortsetter under...

Du kan jo prøve svisker. Jeg spiste det på barsel pga min trege mage, og det gikk tydelig over i melka, vesla fikk skikkelig magevondt (hun har sensitiv mage, og da var hun bare et par dager da..)

Lillegutt får 1 ts maltekstrakt ca hver dag, og har aldri hatt treg mage.Kanskje dette kan hjelpe? Hvis det er vanskelig å spise for han kan du blande det med litt lunkent vann og gi med engangssprøyte eller teskje.

 

Ellers så kan jeg fortelle at lillegutt 3 1/2 mnd. hittil har hatt ca 2 bæsjebleier om dagen, men nå plutselig avføring hver 2 og 3 dag, uten at det virker at han har vondt.Og j leser at andres babyer har avføring 1 gang i uka, uten at det er noe problem.

Så alt er visst "normalt" har j skjønt.

 

Lykke til!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...