bobby - nr 2 i juli Skrevet 15. april 2007 #1 Skrevet 15. april 2007 Vi har toalettet rett ved siden av stellebordet, så det er veldig lettvindt å kaste mesoft-kompressene der etter bruk. Men er dette egentlig så bra? For avløpet mener jeg. For de løser seg kanskje ikke opp sånn som toalettpapir gjør...
Tiddelidu Skrevet 15. april 2007 #2 Skrevet 15. april 2007 Nei, det ville jeg absolutt ikke gjort. Han som jobber på renseanlegget her har vært i avisa flere ganger og bedt folk om å slutte å kaste engangskluter i do.. Det tetter seg og skaper masse ekstraarbeid. Jeg pakker de inn i den brukte bleia. Enkelt og greit =)
Gjest Skrevet 15. april 2007 #3 Skrevet 15. april 2007 Tror nok ikke jeg ville gjort det nei....tetter toalettet, og kan ende med dyre reparasjoner...Jeg har en pose hengende på stellebordet som jeg kaster de i, eller putter de inni bleia før jeg kaster den.
Monemokk Skrevet 15. april 2007 #5 Skrevet 15. april 2007 Det er overhodet ikke bra for avløpet, verken hos dere eller avløpssystemet der dere bor. For å si det på en annen måte: det koster MYE penger å få bukt med tette avløpsrør... Disse kompressene løser seg opp 10 ganger saktere enn toalettpapir, og skaper store problemer! Andre ting som IKKE skal i toalettet er: bind, tamponger, kondomer, vaskefiller, q-tips + + Så du gjør nok lurt i å kaste kompressene i søpla heretter :-)
2nj♥ Skrevet 15. april 2007 #6 Skrevet 15. april 2007 Nei, kaster de IKKE i toalettet. Pakker de stort sett inn i den brukte bleie ellers blir de kastet i søppelpose som henger på stellebordet. Har ved en anledning vasket mesoftkompress i vaskemaskinen på 60 grader (kom med sammen med håndkle fra stellebordet), og det var rent og pent,- som nytt da det var ferdig i tørketrommelen (for der var det også med). -Iallfall, det løser seg ikke lett opp da, og er nok ikke bra å ha i toalettet.
Tipp topp Skrevet 15. april 2007 #7 Skrevet 15. april 2007 Blir stadig overrasket over hvor mye rart folk tydeligvis synes det er greit å kaste i do. Hvor tror dere egentlig at det havner, i det store intet? Det dere putter i do går til et renseanlegg hvor det renses til en vannfase som slippes ut i sjøen og en slamfase som ofte blir benyttet til "gjødsel" på jorder. Mesoft-kompresser, tamponger, tanntråd, q-tips etc er søppel og skal ikke ende opp sammen med vannet i sjøen eller på jorde til bonden. All slik søppel må derfor fjernes fra vannet som første steg på renseanlegget. I 2005 ble det sortert ut hele 1603 TONN søppel ved norges største renseanlegg. Renseanlegget må først fjerne denne søpla fra vannet og så kjøre den til søppelfyllinga hvor den hører hjemme. Dette koster MYE penger som dere (og jeg) faktisk må betale for. Så tenk dere om neste gang dere kaster søppel i do. Det eneste som skal i do er tiss, bæsj og dopapir! Søppel skal i søpplebøtta.
Meg og mini med ny spire :) Skrevet 15. april 2007 #8 Skrevet 15. april 2007 rett i bosset, somregel pakket inn i bæsjebleia..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå