Gå til innhold

Svangerskapskalenderen av Siri v. Krogh


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg har denne kalenderen men lurer på en ting. Dag 1 er jo første dag av siste mens. Det er greit,jeg fikk positiv el test på dag 18,"normalt" er jo ca dag 14. Jeg testet positivt graviditetstest på dag 33(jeg har lange sykluser på 30-33 dager), i følge babyverden der jeg regnet ut hvor langt på vei jeg er(regnet utfra når jeg hadde + EL test), så er jeg 4+3 i dag,men i kalenderen havner jeg på uke 5, faktisk 5 dager ut i uke 5. Kan noen forklare meg hvorfor jeg havner på forskjellige uker? er kalenderen lagt opp til en normal syklus på 28 dager?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

hei :) det høres kanskje ut som at den er det.. men da skal du legge til de ekstra dagene.. men kan du ikke beregne terminen her inne? da kan du taste inn syklus og alt :)

Skrevet

Hei Solstrålen!

 

Jeg har også den kalenderen...og har også vært forvirret:)

Det stemmer det du skriver. 4+3 er fire fullegåtte uker + tre dager inn i uke fem. Derfor er du nå i uke fem, men har gått fire hele uker allerede...Håper jeg ikke forvirret deg mer:) Det at du havnet fem dg ut i uke fem, vet jeg ikke.

Jeg er 4+6...Lykke til!!

Skrevet

Hei, jeg fikk heller ikke den kalenderen til å stemme, fordi jeg har en syklus på 30 dager (ikke 28) og eggløsning på dag 17 (ikke dag 14).

Kastet den rett i søpla jeg.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...