Anonym bruker Skrevet 6. april 2007 #1 Skrevet 6. april 2007 Vi sliter fortsatt med sovingen med vår gutt på snart 8 mnd. Føler vi har prøvd så mye, og nå sliter virkelig disse kveldene på oss. Har til og med gått så langt (sier det fordi jeg sa jeg aldri skulle gjøre det...) at vi har prøvd skirkemetode der vi går inn og ser om etter noen minutter, men det hender at han tilslutt ikke roer seg og må bæres i søvn. Da er det det eneste som roer han for han har skreket så lenge. Det har også hendt at han har skreket til han har kastet opp. Da har jeg vært inne hos han. Blir tullerusk av dette. Noen tips?!?!?
expatriot Skrevet 6. april 2007 #2 Skrevet 6. april 2007 Hei. Dere trenger ikke bruke skrikemetoden! Og at han ikke roer seg, trur jeg er fordi han vet at han blir tatt opp etter en stund... Mine tips er å legge ham i godt humør, se til at han er på godt humør i det dere legger ham, etter noen faste og enke kveldsrutiner. (Mat, pysj, pusse tenner og bok har vi.) Etterpå legger du han vennlig men bestemt i senga og buffer ham så han blir rolig. Etterpå når han er rolig men ikke sover enda, sier du en godnatt ramse, god natt og soov så godt...f.eks. mens du går ut rommet, lar døra stå på gløtt og svarer på hans skrik utenfra. Hjeeelp, må jeg sooove nå, yep, god natt å sooov så godt! Flere ganger. bestemt! Det er en kommunikation mellom dere, noen ganger sier du det mykt og fint noen ganger bestemt. Det viktigste er å ikke ta ham opp! For det vet han om han skriker, blir han tatt opp... Dette er en del av Anna Wahlgren sove hele natta metode og kan gjennomføres selv om barnet ikke ligger på mage... Jeg har buffet mine to og de lå ikke på mage... http://www.annawahlgren.com/forum/viewtopic.php?t=21 les gjerne dette, det står på svensk, men det er fine konkrete tips, uten skrikemetode! Lykke til!
Anonym bruker Skrevet 6. april 2007 #3 Skrevet 6. april 2007 Takk for gode tips. Men jeg må innrømme jeg skjønte ikke helt denne buffingen... :S
expatriot Skrevet 10. april 2007 #4 Skrevet 10. april 2007 Buffing finns på film om du vill se... http://www.annawahlgren.com/forum/viewtopic.php?t=11 Du holder babyen over magen eller på bleia om den ligger på rygg og buffer i rumpa (under knærne...) Litt vanskelig å forklare, håper du skjønner... Det ska være rytmisk og bestemt. Det som er viktig er å slutte før babyen sovner, den ska sovne selv med din godnatt ramse som avslutning. Lykke til!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå