Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hvor lenge tar det omtrent mellom første mens etter p-pilleslutt til neste mens? (Skal altså slutte på pillen).

Kanske et litt rart spørsmål siden det nok er inviduelt, men hvor vanlig er det at det tar lang tid? (Lengre enn 28 dager). Kroppen skal jo komme i rute igjen..

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Noen får syklusen sin med en gang, men det vanlige er vel alt fra 3-6-12 mnd. Er masse hormoner som skal ut.

Skrevet

For meg så tok det vel 30 dager, men neste igjen så tok det 41! Nå er jeg nede i 29 dager, så forhåpentligvis stabliserer det seg snart.

 

Det er individuelt og kommer vel også noe an på hvor lenge du har gått på pilla og hvilket merke. Jeg regner med at det har noe å si, men skal ikke si 100% sikkert.

 

Jeg gikk på trionetta i ca 7 år.

Skrevet

Hei! Jeg hadde brukt Trionetta i 5 år når jeg slutta, og fikk en litt rar mens (litt mindre blod enn vanlig) ca 4 uker etter siste pille, og 5-6 uker etter hadde jeg eggløsning og ble gravid:)

Skrevet

Jeg gikk på yasmin i ett år, slutta ved nyttår og sitter fortsat og venter på tr. Er på dag 98 nå. Har gitt litt opp nå, tror ikke det er min tur på en stund, men vi koser oss massemasse likevel :)

Skrevet

Første syklusen etter pilleslutt tok det 32 dager før jeg fikk mensen, deretter 28. Og nå de to siste syklusene har den vært på 26.. Så for min del ordnet kroppen opp veldig raskt=)

 

Skrevet

For meg tok det først 33 dager så kom EL plutslig 10 dager før... og det vil vel kanskje si at den har gått ned til 23 dager... vist det går ann!?!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...