Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Kan jeg dra til legen like etter ikm for og ta en blodprøve/urinprøve, og de da kan fortelle meg med 100% sikkerhet om jeg er gravid eller ikke?

Jeg blir nesten sprø av og ikke vite...

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hei,

Du kan gå til legen og ta en urinprøve, og han vil kunne si med 97% sikkerhet om du er gravid eller ikke. Men det kan en hjemmetest gjøre også. Hjemmetestene er akkurat like sikre som testene som brukes hos legen. Så da er det vel enklere å gjøre det hjemme?

Dersom testen er positiv er det sjelden feil har jeg forstått. Er testen derimot negativ kan det hende at du bare har testa litt for tidlig, dersom ikke mensen kommer kan du teste igjen etter et par dager. Morgenurin gir størst sjanse for riktig resultat. Lykke til!

Skrevet

Takk for svar.. Jeg venter ikm i morgen.. Og på en eller annen måte er jeg ganske sikker på at jeg kanskje er gravid, uten at jeg er sikker i det hele tatt før jeg får et positivt svar. Hvis det var noen som skjønte den?

*Tålmodighet er en dyd* :(

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...