Melena_23.06.07 Skrevet 31. mars 2007 #1 Skrevet 31. mars 2007 Det er helt utrolig, men nå har vi gått inn i de tolv siste ukene av svangerskapet! Jøss! De tolv første ukene gikk grusomt tregt, og etter det så har det bare gått fortere og fortere. Junior i magen turner bra for tiden, og det er så gøy å kjenne såpass mye liv. Vi var på 3D ultralyd på torsdag, men bare sånn passe vellykket. Han hadde ikke så lyst til å vise seg frem, gitt. Det eneste han virkelig ville vise frem, var kjønn. Så det er helt sikkert en gutt. Har fått ny time om 2 uker, før se om han er litt mer sammarbeidsvillig da. *ler* Bekkenløsningen er dessverre kommet for fult, men klamrer meg til at nå blir det kortere og kortere tid igjen.
Regnbuemor til 2 Skrevet 31. mars 2007 #2 Skrevet 31. mars 2007 Så morro! Det går plutselig rasende fort her også. Har 67 dager igjen står det her på min side. Vi får se på det da men.... Har det meste på plass her nå, men tenkte jeg fikk begynne med søknad om foreldrepenger her en dag. Ooooo, jeg er visst helt dust jeg. Fatta igrunn ingenting av det der, og fant ut at jeg faktisk må ha hjelp til utfylling! Bestilte time, og har fått det til etter påske. Fant da ut at når jeg får levert de papirene har jeg ca 7 uker igjen. Da ble jeg litt svett!!! Det er litt kort tid syntes jeg, jeg liker å ha ting på plass i gooood tid. Men man skal kunne få foreldrepengene i tide, om man leverer 4 uker før termin, så det burde gå bra! Men alikevel. Tiden flyyyyyr....! Synd med bekkenløsningen da. Du får behandling eller. Har det jeg også, og jeg får fysioterapi, og akupunktur. Må passe på å bevege meg korrekt nå i påsken, for hun har ferie og da blir det ikke behandling på to uker. Etter påske skal hun forresten starte med modningsakupunktur. Det blir spennende. Masse lykke til vidre, og ha en riktig god påske!
Melena_23.06.07 Skrevet 31. mars 2007 Forfatter #3 Skrevet 31. mars 2007 Jeg går til fysioterapti ja. Men han har vært borte hele denne uka, og er borte i neste uke også, Men men. Ikke akupunktur, men vurderer å prøve det. Foreldrepenger ja. Jeg skal jo søke fra lånekassen, men det må jeg jo uansett vente med. Men må vel snart få sendt inn om engangsstønaden. Jeg har liksom ventet og ventet, for det er sååå lenge til termin. Men etter påske er det jo bare 10 uker igjen. Og ja. Hjelp.
71jente Skrevet 31. mars 2007 #4 Skrevet 31. mars 2007 hva er begrepet foreldrepenger dere snakker om? ..det har jeg ikke hørt noe om fra mine småbarnsforeldre-venner?! .og Melena..er du student eller uten jobb siden du får engangsstønad?..greit å vite om det er noe jeg har gått glipp av hehe..
Melena_23.06.07 Skrevet 31. mars 2007 Forfatter #5 Skrevet 31. mars 2007 Jeg er student. Jeg har jobbet, men ikke nok til at jeg får permisjonspenger av det. Jeg tror foreldrepenger/permisjonspenger osv er det samme? Ja?
Regnbuemor til 2 Skrevet 1. april 2007 #6 Skrevet 1. april 2007 foreldrepenger er bare en ny måte å betegne permisjonspenger på ja. Stemmer det. Må bytte litt på termenologien innimellom, slik at vi vanlig dødlige kan bli litt forvirret......??!!! Bare så det er sagt: Om det er noen av dere som er her inne på disse sidene som jobber i NAV, så vil jeg bare på forhånd beklage om jeg skulle finne på og betegne noen derfra med negativ holdning. Har innimellom et stort behov for å ikke si pene ting om ansatte der, eller i allefall retningslinjene deres, og måten de utføres på
❤lille stjerne❤ Skrevet 1. april 2007 #7 Skrevet 1. april 2007 Så gøy! Håper at han vil vise seg fram litt mer snart da! Datteren til samboeren min var nylig på 3D (termin 16.juni) og hennes baby ville gjerne ha hendene foran ansiktet. Men det ble likevel noen fine bilder og videosnutter hvor man ser bollekinn og trutmunn og en liten fot med en lang, tynn tå som i følge mamman ligner akkurat på tærne til babyens pappa. Gleder meg utrolig mye til det blir vår tur til å se på knøttet vårt på 3D. Men først er det ordinær ul om 1 mnd og det blir jo også veldig spennende! Er så innmari spent på den lille der inne nå, om den har det bra og vokser som den skal og hvem det er! Så kjedelig at du har fått bekkenløsning da, men som du sier nå går tiden fort og vips er han ute og kroppen får det bedre!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå