Gå til innhold

Hvorfor ikke fryse mm i frysepose?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Er det "bare" fordi litt av fettet kan henge igjen? I såfall er det vel greit å gjøre det men mm som skal brukes i grøt eller potetmos eller noe sånt?

 

Noen som vet?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Medela har jo poser som monteres rett på pumpen, og disse fryses jo... Hvis du løsner den frosne melken fra posen rett etter at du har tatt den ut av fryseren, og putter i serveringsbeholderen (flaske eller grøtskål) følger nok fettet med? Uansett hva man fryser mm på vil man jo ikke få med absolutt alt til bruk.

Skrevet

Man skal ikke bruke vanlige fryseposer av to grunner: 1. Fettet henger igjen i posen 2. Det hygieniske ved dette

 

Du får kjøpt fryseposer beregnet på mm, Avent har noen, vet jeg. Du får sikkert kjøpt de i babyutstyrsbutikker, kanskje apotek.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...