Gå til innhold

Sv: Nutmeg,attpåklatt og alba sin skravletråd! ( ny; 10)


Anbefalte innlegg

Hei damer:)

 

Jeg er tilbake:) Ble en uventet fridag i går, ikke noe dramatisk:)

 

Tatt en hel haug med prøver og får resultatene i slutten av april. Veldig grei lege:)

 

Hvordan har dere det i dag?

 

Gikk det bra på jobb Attpåklatt?

 

Ny sykemelding Alba?

 

Ha en super torsdag:)

Fortsetter under...

Der var du ja!!

 

God morgen!! Snart helg.... ikke det at eg gleder meg såå veldig, skal jobbe hele helgen!!

 

Våknet med den hodepinen i dag.. og den virker som den har tenkt å bli... :-(

Det var godt å komme seg på jobb igjen,.... men kjempetungt!!

Pasientene "mine" var blitt mye tyngre... rullestoler o.l.

Så eg var helt "ødelagt" når eg kom hjem!! Så vet ikke helt hvordan dette skal gå!

Skal jobbe korte dagvakter i helgen, så vi får håpe det er bedre!!

 

Får du ikke svar før om en mnd?? Det var lenge!

Men,bra det var kjekk lege!!

 

Ha en fin dag jenter!!

Klem!

God torsdag!

 

Bra legen var hyggelig!!

Blir spennende med prøvesvar om 1 mnd.!!

 

Håper hodepinen har tenkt å forsvinne snart, attpåklatt!! Er noe dritt å ha det....

 

Har legetime 11.30, så spent på hva han sier....

Har også vært på sykehuset og fått satt på en 24 timers måling av blodtrykket. Hatt det før og det er jeg har gruet meg til. ÆSJ :-( Går greit de første timene, men forrige gang ble det såå vanvittig vondt etterhvert. Så her sitter jeg lettere handicappet..........

 

Pyntet til påske i går, jeg :o))

Så nå er det gult og grønt og veldig vårlig her.

 

Ha en fin dag!

Åååå, lange svar som forsvinner er noe dritt!!

 

Takk for god bedring ønsker.. håper det hjelper, for dette er virkelig slitsomt!! Kjennes ut som eg har en kjempetrang hjelm på meg.. hele tiden!!

Skal ikke på jobb i dag, heldigvis! Skal fredag, lørdag,søndag.. har fått ordnet til korte vakter, med lite stell!! Så krysser fingre for at det funker!

 

Skal pynte med ungene ihelgen tenker eg! Den dagen som energien er best.. hehe!

 

Håper det går bra med BT-målingen alba!!

 

Hvor mange dager er det til innflytting nå nutmeg?

Jeg har også opplevd å miste lange svar. Ganske så frustrerende....

 

Blir ikke hodet bedre....æsj...hjelper ingenting å drikke mye heller?

 

Vært hos legen nå og fortsatt full sykmelding i over 1 mnd. til. Blir nok ikke noe mer jobbing på meg før permisjon....Så fikk jeg høre hjertet til lillevennen!!!!! Det var første gangen :-D Ååå....tårene pipler bare jeg tenker på det..hehe...140 slag og legen sa det var bra. Ettersom jeg har lest her på bim, så tyder det på gutt og det har jo babyen vår allerede røpet for oss :-D

BT har steget igjen, så blir kanskje mer medisinering fra i morgen når jeg skal på sykehuset igjen.

 

Middag i dag da?

Stekte pannbiffer, poteter og stekt løk blir det her.

 

 

Annonse

hei igjen alba!

 

Godt å høre du er sykemeldt! Bra de tar ting på alvor.. for mange leger som pusjer gravide på jobb! For det er jo ingen sykdom... åå, lei av å høre det!

Hjertelyden er såååå kos! Misunnelig her nå!!

Håper de finner ut av rett medisinering til deg..

 

Hodet blir ikke bedre av å drikke mye vann, eg gjør det jo, for det gjør det ikke verre ihvertfall!!

Men, det er spenninger i kroppen som gjør det!! Så det har nok økt på nå når bekkenet har startet å verke! Håper fysio kan hjelpe! Skal ta kontakt med de i morgen!! Orker ikke i dag..

 

Middag?? Hm... tror jammen mannen skal få bestemme! Og lage!! :-)

Koselig med hjertelyden Alba:)

Og bra du kan slappe av og konsentrere deg om å holde deg og Albababyen så frisk som mulig:)

 

Middag....... Næ...... gidder ikke det i dag.

HAr vel ikke laget "ordentlig" mat hele den uken, litt voldsomt å starte igjen i dag;) Ikke helt i form kjenner jeg. Svimmel og kvalm.

 

 

 

Nå har jeg sovet 1 time, jeg...selv med bt-måler som pumper opp i ny og ne...Bare 18 timer igjen nå...( hehe....hørtes ikke så rent lite ut akkurat).

 

En fysio kan få bukt med spenninger, ja. Håper veldig det for det, attpåklatt. Ikke godt å gå sånn. Hjelper varmepakninger på skuldrene? Det syns jeg er så godt hvis jeg er stiv og støl.

 

Håper formen din også blir bedre, Nutmeg. Brygger du på noe eller er det bare "en-dårlig-dag-form"?

 

Fikk inntrykk av at når bt er som det er hos meg og kombinert med min type jobb, så er det ikke snakk om å jobbe. Han spurte ikke hvordan det er med meg engang, bare skrev ut en ny SM. Viktigste for meg er at babyen har det best mulig, og at jeg har mulighet til å hvile når trykket sliter.

 

Kalde, nyvaskede, grønne steinfrie druer er godt!

 

:o)

Heisann:)

 

Tror bare jeg har en litt dårlig dag, og har ikke vært flink til å huske på å spise. Straffer seg å ikke være snill med kroppen sin! Glad det er helg snart:) Men, må jobbe litt overtid i dag.

 

Vi har kjøpt oss en massasjepute. Den knar skikkelig! Slapp den løs på korsryggen min i går, og den løste skikkelig opp. Hjelper på sambos nakke også. Et tips til deg Attpåklatt?

 

Nå skal jeg inn til en kollega å lære noe jeg skal gjøre mens hun er på spennende utenlandstur i påska. Blir bra for meg tenker jeg, mer å gjøre...........

 

Bra du har sykemelding Alba:)

 

 

 

 

God fredag:)

 

Ferie????? Hva er det? Fremmedord:) Jeg skal jobbe mandag, tirsdag og onsdag. Hele dager alle sammen og sikkert overtid.

 

Småkvalm og rar i dag også. Sov lite i natt og føler meg ikke våken her jeg sitter. Så har jeg fått mail fra graveren, og er så rasende at jeg snart sprekker. Håper VIRKELIG ingen kunder ringer meg i dag. Seriøst.....husbygging..... Dårlig ide! Men bare 92 dager til jeg kan flytte!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Tja, hva kan man si....... Skal gjør en del koselige ting i helgen:) Det er bra:)

 

Hvordan har dere det i dag da damer? Nå bør dere komme med gode nyheter, ellers blir det sipping her! Tåler ikke flere dårlige nyheter nå!;)

 

Ha en super dag uten vondt i hodet, bekken og et alt for høyt blodtrykk:)

Hei snuppa!!

 

Skal ikke få deg til å grine... hehe!! Tar ikke ansvar for det, så langt borte som eg er!

 

Har ikke hatt tid før nå å logge meg på.. uvant!!

 

Ungene var kjempeflink å fremføre det de hadde øvet masse på!!!

Ihvertfall min gutt... hehe!! Blir rørt av slikt eg! Men, nå tåler eg lite då..

 

Prøv å ha en super dag du og! Selv om starten ikke har vært god....

 

hvor lenge skal du være på jobb i dag?

Annonse

Var uvant å ikke høre fra deg hele dagen!

Du har vært savnet:)

 

Bra du tar ansvar for sippingen min:) Gått bra så langt, og kun 1 kunde som har ringt (ei som er koselig). Dårlig steming på jobb, og generelt lite trivelig dag. Men, snart helg:) Ting roer seg vel:)

 

Tror jeg går 16 i dag. Men, kan hende jeg må sitet en time ekstra. Får se hva det blir til.

 

Hvordan var det å jobbe i dag?

Hvis eg skal svare på det.. går det igrunn under dårlige nyheter!! :-(

Det er tungt, og nå gjør det vondt i bekken og rygg!

Var storfornøyd de to første timene.. følte meg bra i hodet, og nesten "normal".. Men nå er det ikke den følelsen eg har lenger kan du si..

Skal prøve i morgen og.. er det like gale då, tror eg at eg må droppe søndagen! Og gå til legen igjen på mandag... men, vi får ta det etterhvert!

 

Godt å være savnet!! Var litt rart å gå ut herfra så tidlig! Uten å ha "stemplet" inn først...

 

Kjedelig å jobbe når stemningen er laber, timene går tregt då!!

 

Skal dere være mye sammen i helgen?

 

Klem!

Ja, skal være sammen med sambo hele helgen:) En liten kafetur lørdag er vel det eneste jeg skal uten ham:)

 

Håper det går bedre med deg i morgen, og at du får sykemelding hvis ikke.

 

Lurer på hvordan det har gått med Alba og blodtrykket i dag.

Her kommer jeg!

 

Leit å høre at formen ikke har vært på topp, attpåklatt. Håper det blir bedre eller så må du vel ta det mer med ro.

 

Håper du ikke har fått flere graver-mail, Nutmeg? Er det en som ikke holder avtaler?

 

Vært på sykehuset i mange timer etter en natt med svært dårlig søvn...ikke lett å sove med blodtrykksapparat som pumper og pumper vondere for hver gang..Men: de 24 timene gikk da på et vis og på sykehuset ble jeg møtt av en veldig hyggelig spesialist( nok en ny! blir ganske mange å forholde seg til) som gransket resultatet og meg i 1 time!! Så det er jammen ikke alle leger som har dårlig tid. Så måtte de ta blodprøver og jeg måtte vente på det....

 

Alt i alt: spesialisten var fornøyd og det er jeg så glad for. Dette tar de alvorlig, og alt det beste for Albabbyen vår :o))

 

Nå koser jeg meg med sjokoladekroneis :o) Syns jeg fortjente 1 eller 3 nå( kjøpte en 6 pakn.) hehe.....

 

Fredagsklem fra meg,

God morgen, god mandag og god påske:)

 

Jeg er på plass, etter å ha blitt en time forsinket takket være påskeferie i nsb.

 

Hatt en rolig og fin helg, og er nå klar for kort og intens uke på jobb.

 

Er dere i påskemodus:) Håper dere har bra bra og god tid til lang og deilig frokost med familien:)

 

Ha en super mandag:)

God morgen, god mandag og god påske!!!

 

Ingen lang og god frokost med familien her... ungene spiser foran tv, og ser påskemorgen!! (det er jo ferie, og skal støvsuge senere likevel)

Mannen på jobb..

Eg går i ring i stuen og lurer på hva eg skal gjøre....

Ringe lege?

Ringe fysioterapeut? (foreløpig ikke fått tak i de som er nærmest meg)

Gå bort på jobb, prøve å flytte/bytte på vakter??

Ikke lett å skulle bestemme selv hva som er best... vet jo ikke hvordan formen min er senere i uken..!! Ugh.. kjenner eg stresser meg litt opp nå!

 

Ha en god og effektiv mandag på jobb!!

 

Må tenke litt til eg..

Hehe, har ikke startet så veldig effektivt akkurat....:)

 

Håper du finner en løsning på problemet. Er vel kanskje ikke så mange fysioterapauter som er på jobb nå? Bruker det være lang ventetid?

Hvor mange vakter har du denne uken? Hvordan gikk det i helgen?

 

 

God morgen!

 

Hatt en veldig fin helg jeg også :o)

Vært mye sammen med venner og familie. En veldig sosial helg m.a.o. Gleder meg veldig til rolige påskedager med sambo når han får fri :o)

 

Nå god frokost og frokost-tv i reprise.

 

Så du har slitt på jobb i helga, attpåklatt? Er det noen vakter som er bedre for deg?Håper du finner ut hva som er best for deg.

 

En flott mandag til dere!

 

 

Nå ringte eg legen!! Han var syk..... hehe!!

De hadde bare en turnuslege der borte nå og hun hadde fullt... :-(

Men, orker ikke tanken på å måtte forklare "alt" til ny lege heller..

 

Aner ikke hvor lang ventetid de har, må gjerne prøve noen andre hvis eg ikke får tak i de i dag..

 

Har tirsdag og torsdag denne uken,kveld! Men det makter eg ikke!

Helgen gikk på et vis.. men funker jo ikke til så mye resten av dagen, er helt stiv/støl og mye verk. 25 uker igjen... lurer på hvordan formen blir fremover!

Nå murrer det skikkelig i lysken allerede.. så eg får samle litt mot og gå bort på jobb og høre hva de kan hjelpe meg med!

Kan jo evt ta egenmelding... ååå, tenk hvis det var et fasitsvar på dette!

 

Sånn!! Nok syting i dag!!! .-))

 

Nå skal eg sjekke posten om ligningen er der..

Funnet noen løsning på "jobb-problemet" Attpåklatt?

Håper det ordner seg uten at du trenger gruble hele dagen.

 

Vært ute i sola en tur. Arbeidsmoralen er IKKE god i dag,

og det er heller ikke spes bra stemning på jobb. Men, jeg er nå her:)

Sambo har fri, skulle gjerne kost meg sammen med ham. Men, er jo ikke mange arbeidsdagene denne uka, jeg klarer det:)

 

Høres ut som en koselig helg Alba:)

 

 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...