rampen_ Skrevet 26. mars 2007 #1 Skrevet 26. mars 2007 Jeg og Tinepia foreslår Jordbærpikene på Trondheim Torg kl 12:00! -både barnevogn- og gravidvennlige der!!! Kom da vel:-) Kan dere ikke signere under her om dere kommer da?? Slik at vi vet om det er noen som kommer i det hele tatt liksom?
rampen_ Skrevet 26. mars 2007 Forfatter #3 Skrevet 26. mars 2007 I`ll be there!!! (om ikke noe veeeeldig gledelig skulle ha skjedd i løpet av natta da.. fnis.. akkurat hjah...)
MorT-3gutter Skrevet 26. mars 2007 #4 Skrevet 26. mars 2007 Ja, da er jeg kommet hjem igjen med en gutt som var 4540 og 54 cm lang da han ble født. Jeg ble satt igang torsdagsmorgen kl. 9 med en tablett. Ingen reaksjon. Så ny tablett kl. 17. Ingen reaksjon. FIkk klyster klokka 20 bare sånn for sikkerthets skyld, og bra var det. Klokka 22 begynte jeg å få rier og vannet gikk omtrent samtidig. Tok en tur i badekaret klokka 23 men klarte ikke mer enn en halvtime. Da begynte jeg å få skikkelig harde tak. Jeg er av de heldige som får pressrier ved 5 cm åpning, så det var ganske så hardt. Klokka 00.30 var gutten ute med et smell. Halebeinet brakk, så alle sammen skvatt til av lyden inne på føden. Med det samme det smalt kjente jeg at hodet hans flyttet seg nedover. Han fikk tydeligvis bedre plass. Hadde 3 pressrier før han var ute. Fødselen gikk kjempefort. Jeg gikk fra 2 cm åpning og ingen rier til overstått fødsel på 2,5 time. Såkalt styrtfødsel. Det var kjempetøft, men det gikk greit. Lille gullet ligger nå og sover, og jeg skal prøve og slappe av litt. Har så vondt for å sitte og det kommer jeg nok til å ha i lang tid framover. Har veldig lyst til å ta en tur i morgen, men som sagt så har jeg ganske vondt for å sitte. Tror jeg tar det igjen siden. Til alle dere som fortsatt venter vil jeg bare si Lykke til
rampen_ Skrevet 26. mars 2007 Forfatter #5 Skrevet 26. mars 2007 gratulerer igjen:-) ja, satser på du kommer på et seinere treff og viser fram gullet.. hvordan går det med ammingen forresten?
Stinemor76 Skrevet 26. mars 2007 #6 Skrevet 26. mars 2007 Gratulerer så mye, Laila! Glad det endelig er over for din del . Håper vi ses i morra! Jeg skal nå ta turen .
rampen_ Skrevet 26. mars 2007 Forfatter #7 Skrevet 26. mars 2007 supert stinemor!!!:-) Gleder meg til å treffe dere alle sammen igjen:-)
Tinepia Skrevet 27. mars 2007 #8 Skrevet 27. mars 2007 GOD MORGEN DAMER!! Jeg må desverre holde meg hjemme i dag, Falk hoster stygt og har vært urolig i hele natt. Har selv sovet lite og føler meg heller ikke helt bra.... Er veldig lei for det, spesiellt ettersom jeg glemte treffet i går Kos dere masse, så håper jeg vi ses over påske!
Tinepia Skrevet 27. mars 2007 #9 Skrevet 27. mars 2007 Må jo ikke glemme: GRATULERER LAILA!! (Gleder meg til å se nurket).
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå