Maries mamma Skrevet 22. mars 2007 #1 Skrevet 22. mars 2007 Jeg skal på kontroll i morgen og kjenner at jeg har fått mye vann i kroppen.Det jeg lurer på er hvordan legen skjekker dette?
Coria Skrevet 22. mars 2007 #3 Skrevet 22. mars 2007 Det er gjerne lett å se det på en de steder på kroppen, f.eks fingre og ankler.
snart3barnsmor:) Skrevet 22. mars 2007 #4 Skrevet 22. mars 2007 legen min sjekker ved se på fingrene mine, og hun trykker også lett på forskjellige steder på anklene for å se hvor lenge merket etter fingrene "henger igjen"
Gjest Skrevet 22. mars 2007 #5 Skrevet 22. mars 2007 Ser om du fortsatt får på ringer og vanlige sko, evt på sokkemerker, trykker på foten og leggen osv. Rangeringen deres varier litt fra sted til sted tror jeg, men 0-1 til 1 i ødem er som oftest når ringer og sko ikke passer lenger og man begynner å bli stiv og øm i fingrene, får dype sokkemerker osv, så går det oppover til 3 som er når man får dype søkk når de trykker ned midt oppå foten som bruker lang tid på å glatte seg ut igjen, ansiktet er hovent, man ikke klarer å knyttet hånden helt lenger osv.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå