2barnsMamma28 Skrevet 19. mars 2007 #1 Skrevet 19. mars 2007 etter baby er født med lønn? min mor fortalte meg dette i dag, de hadde diskutert det på jobben. trodde ikke de hadde krav på lønn jeg? min sambo sier han får fri, men ikke med lønn...... tenkte ringe nav etterpå, men før det, noen som vet??
line## Skrevet 19. mars 2007 #2 Skrevet 19. mars 2007 Alle har krav på fri, men om han får lønn avhenger av arbeidsplassen. Tror de fleste kommunalt ansatte får hvertfall. Samboeren din bør sjekke med tillitsvalgt på arbeidsplassen sin.
To levende og en engel Skrevet 19. mars 2007 #3 Skrevet 19. mars 2007 aren har rett på to uker fri etter fødselen. Det er opp til arbeidsgiveren om de vil betale lønn eller ikke. det offentlige betaler lønn til sine tilsatte, og mange private bedrifter gjør det også. n dette er noe mannen din må sjekke hos sin arbeidsgiver.
kfitjar Skrevet 19. mars 2007 #4 Skrevet 19. mars 2007 Jeg mener at det er sånn som du sier....at han har krav på 14 dg fri i forbindelse med fødsel, men ikke med lønn.
gravid 34 Skrevet 19. mars 2007 #5 Skrevet 19. mars 2007 Ja min sambo får en uke med lønn og en uke uten. Det er opp til den enkelte bedrift.
ninsoer Skrevet 19. mars 2007 #6 Skrevet 19. mars 2007 arbeidsgiver bestemmer om d er me lønn eller ute.. han trenger ikke ta d rett etter fødselen.. bare at han tar d innen 3 mnd.. jeg har jo termin så nært påske.. så hvis jeg får rett før påske eller i så skal samboern ta 14 dager etter påske.. i å me at han har mye fri da uannsett.. så han ikke mister noen dager..
2barnsMamma28 Skrevet 19. mars 2007 Forfatter #7 Skrevet 19. mars 2007 var det jeg mente, fordi det har sambo fått høre på arb plassen sin. men ble da usikker da min mor kom sa noe annet.... men da hadde jeg rett! takk for svar
Pinklady og Amalie Skrevet 19. mars 2007 #8 Skrevet 19. mars 2007 Mannen min får 14 dager med lønn,men det har han ikke krav på! Det er en gode de har på han jobb!
#Aurora har tre gutter# Skrevet 19. mars 2007 #9 Skrevet 19. mars 2007 De har krav på 14 dager fri etter fødselen,men om det er med lønn eller ikke er avhengig av arbeidsplassen han jobber.Min samboer får fri med lønn.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå