Gå til innhold

Litteratur skrevet av folk som har gjennomgått ivf, anbefalinger?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Hei!

Fikk i går beskjed om at vi henvises til ivf så snart gynekologen har sendt papirene til legen min.

Er letta for at det endelig skjer noe etter denne lange tida i ingenmannsland, men kjenner et desperat behov etter å lese litt om hvordan andre opplever den tida som venter oss. Derfor: har funnet et par bøker som handler om temaet og lurer på om noen av dere kloke damer har noen anbefalinger?

 

- Fra I do til to blå av Christina Gravås Karlsen

 

- Eggløsning av Judith Uyterlinde

 

- Hvor blir barnet av? av Åshild Breian; Vegar Foss Andersen; Lill-Hege Klausen (Illustratør)

 

Har noen lest noen av disse eller eventuelt andre anbefalinger?

 

 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Jeg har ikke lest noen av de bøkene du skriver om.

Kjøpte meg selv en bok som jeg har hatt stor glede av underveis.

Den heter "vi ønsker oss barn" og er skrevet av Rita west...

Tror det var det hun het,boka er nemlig bortlånt til ei venninne som er i gang med ivf nå...Du finner den om du søker på www.haugenbok.no

Det var der jeg kjøpte den!

Lykke til videre !

Hilsen

Skrevet

Takk for alle tips!

 

Har bestilt meg både Eggløsning og Prosjekt baby nå. (Eggløsning har jeg kikka etter på mammut, men var nok for sent ute.. Den andre fikk jeg til 49.- :)

Skrevet

oppdatering: kikka på den linken nå.. og jammen var ikke den Eggløsning boka på salg der fortsatt. da er den i handlekurven, så sender jeg den til fullpris i retur til bokklubben når den dukker opp:-)

Skrevet

Hei

 

Vil bare anbefale deg å selv skrive dagbok på FUB ( foreningen for ufrivillig barnløse )

Godt å skrive ned alle tanker og få tilbakemeldinger fra andre. Også mulighet for å lese andres dagbøker

 

Klem

Skrevet

haugen bok eggløsning 79 kr veldi bra bok

den ønsakbarnet veldi bra bok

Skrevet

Hei :)

Jeg har lest "eggløsning" og "hvor blir barnet av?"

 

Eggløsning synes jeg var veldig bra! Hun har hatt det tøft hun som har skrevet den, men den er også ganske morsomt. Hun tar liksom ting på kornet. Kjente meg veldig igjen i mye av det hun skrev. Måtte få mannen min til å lese den også. Anbefaler denne boka altså!

 

Hvor blir barnet av? er en grei og oversiktelig bok om prøverør og adopsjon. Det er en litt mer opplysningsbok, og jeg synes den har vært grei å ha i prosessen.

Skrevet

jaja.. god reklame for salg dette.. hehe, for nå har jeg shoppet to bøker.. prosjekt baby og eggløsning. hvor blir barnet av? har jeg fra før.. og både jeg og mannen har lest den.. synes den er bra, og kan være oppsiktsvekkende....

 

mange klemzer fra

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...