Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hva var deres på?

 

Mitt var 31

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hei =)

Jeg går inn i uke 30 (bare) i dag og hadde SF mål på 31 cm jeg og.....

Er litt redd for å få en kjempebaby... :-S

 

 

Skrevet

Hei 2,5barn:)

Tror min også kan bli noe over gjennomsnittet. Var på UL da jeg var 31+3, da var estimert vekt på 2400. Legen som tok UL sa at fødselsvekt nok kom til å bli noe over 4000 gr. Men han sa også at det ikke kom til å bli en "kjempebaby" helldigvis. Får velge å tro på det..!

Men du er jo over det grønne feltet. Da får du vel ekstra oppfølging, med UL kanskje?

Skrevet

Hei,

 

Mitt ble målt i går og var da på 30. Er 32+4. Fikk høre vi ligger helt på gjennomsnittet.

 

Skrevet

Hei igjen =)

Var hos jordmor i dag, og det er første gang jeg har vært over det grønne feltet da... Hørte ikke noe om noe ekstra UL da, men kanskje hvis det fortsetter....?

Var på 3D UL for en uke siden og legen der tippet på en fødselsvekt på ca 4100 +/- Det er vel ikke akkurat noen kjempebaby, men det er jammen stort nok å få ut...=)

Går vel helst bra vel =))

Skrevet

i uke 32+2 var det 29... litt under hele veien;-D

Skrevet

i uker 32 så var sf målet 32

Skrevet

Sf mål på 32 i uke 32+6

Skrevet

jeg er i uke 32 nå men var hos legen i uke 31 å da var det 29. litt over strken. hvis den ligger over får man stor baby da??

Skrevet

32 i uke 32! Men SF-målet har vel ikke så mye å si for hvor stor babyen er så vidt jeg vet? Noen har jo en "lavere" eller mindre mage enn andre, men det har jo litt med høyde og alt det å gjøre også.. Det var iallfall det svaret jeg fikk da jeg bekymra meg for det ved første SF-måling! (Lå da langt over grønnfeltet, men "tok meg inn" neste gang).

Skrevet

i uke 32+6 hadde eg et mål på 28 eg forsto det slik et det hadde med hvordan babyen lå i livmora og stresser ikke pga det. Var på ul etterpå og fikk vite at den lå i sete leie men de estimerte ikke noe vekt.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...