Gå til innhold

Er jeg SYKELIG sjalu? (tror jeg veit svaret)


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg vil ha tips fra dere jenter i forhold. Jeg har verdens beste kjæreste. Han elsker meg mer enn noe annet, gjør alt for meg, vi gjør koselige ting hele tiden og han lager mat og disker opp med ting hver eneste dag og nå er jeg 12+3 gravid:)

 

PROBLEMET er at han mener det er OK å si "She's pretty" (han er engelsk)..eller "mmm" hvis det er ei dame i bikini på tv.. det er ALLTID på TV.

 

Og jeg blir fly forbanna og starter en kjempediskusjon og lager dårlig stemning.

 

I den nye James Bond filmen er det en dame som kommer ridende på en hest i bikini, og da sa han "mmm"....noe sikkert alle menn hadde tenkt.

 

(jeg selv satt og tenkte mmm når James Bond sto der i vannet i bar overkropp, men jeg informerte ikke typen min om det)

 

Kjæresten sier "Jeg ser ikke på andre damer, jeg bare SER på dem..ikke seksuelt din tulling"

 

Men for meg, når han SER på en rompe, så tror jeg han tenker på hva han kan gjøre med den rompa, men det er bare i mitt hode.

 

Han er fortapt i meg og det veit jeg så sinnsykt godt. SÅ HVORFOR I HULESTE BLIR JEG SJALU PÅ FOLK PÅ TV ELLER PÅ KJØPESENTERET? eller hvis han ser porno?

 

Jeg blir sinnsykt sjalu om han liker noe han ser på porno.

På en side er jeg glad for at han er åpen og vil se porno sammen med meg og han sier alltid hva han mener. Men jeg blir såra:(

 

Jeg har psykiske problemer, det er jeg nødt til å ha, for familie og venner sier jeg er direkte DUM som er sjalu på "ingenting".

 

Dem sier "Ok, så du synes ikke Christian Slater er kjekk lenger?" så sier jo jeg "jo selvfølgelig, men hva har det med saken å gjøre?"

 

Alle mener man må kunne si andre mennesker er fine, sexy, hotte...selvom man har kjæreste. Men jeg har problemer med å høre hvor fin Jessica Simpson er og sånn..

 

Hva kan jeg gjøre med dette? Jeg veit jo at jeg er den peneste for han uansett...den minste lille ting han sier, så klikker jeg fullstendig.

 

:(

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Begynte dette før eller etter du ble gravid. For jeg hadde det sånn i den forrige graviditeten, men ikke ellers... ;)

Skrevet

Jeg har bare dårlig selvtillit... jeg er vel egentlig en søt jente. Men har så mye rart for meg i og med at jeg har asperger's syndrom, og det har han også.

 

Vi fungerer som vanlige mennesker, vi er bare sære på visse områder, og jeg har sjalusien..

 

Han kan uskyldig si "Hun er pen" om f.eks Kathrine Moholdt...og that's it, helvette er løs... jeg ser problemet selv, SÅ KLART, men ENDA blir jeg sur.

 

Jeg er 19, han er 41...så egentlig skulle det vært motsatt.....hvem har mest grunn til å være sjalu?

Skrevet

Du er sjalu på ingenting, men det betyr ikke at reaksjonene dine ikke er "rettferdige". Vi blir jo alle tiltrukket av andre mennesker, men det er ikke alltid ok å si det høyt. Du ønsker ikke å høre dette, og det forstår jeg godt! Du må kunne ta det opp med kjæresten din (når du ikke er sint), og be ham holde disse meningene for seg selv. Det syns jeg er en ok forespørsel. Men som du selv sa; dette kan nok komme av at du har dårlig selvtillit. Men jeg liker heller ikke å høre kjæresten min si "mmm" om andre kvinner, og jeg er ikke sykelig sjalu (selv om jeg vet at kjæresten min ikke mener noe om det; det er likevel sårende).

Skrevet

Dette synes jeg var UTROLIG barnslig.

 

Alvorlig talt.

 

Du er 19 år? Og skal bli mor?

 

Høres ut som en utrolig dårlig idé.

 

Skjerp deg. Det finnes viktigere ting å bry seg om i livet enn at kjæresten din kommenterer at damer er pene.

Skrevet

Det er NETTOPP det... blir irritert over meg selv at jeg ikke bare kan drite i det.

Skrevet

hvordan klarte du å rote deg borti en engelsk 41-åring?

 

tenk når du er 39 år - så er han 61 år!

 

 

Skrevet

DET er barnslig å si. Så om man treffer noen man elsker og vet er den rette så skal man ikke være sammen med den personen pga alderen? herregud så teit å si.

 

Folk vil ha forskjellig ting.

Skrevet

så frekk du er ANONYM... skriv nick da så vi kan ta deg litt seriøst........ blæh...

 

syns å d er litt frekt av han å må si d høyt.. min type gjør ikke d(han tørr nok ikke) men hvis han hadde gjort d hadde jeg blitt lei meg å begynt å krangle... egentlig veldig dumt ja...men sånn er d bare....

 

hvorfor provosere frem ting liksom....?

 

lykke til med bebisen ders da!!!!! blir sikkert kjempe søt!

Skrevet

Jeg syns ikke du er sykelig sjalu..

Jeg syns ikke det er noe snilt av kjæresten din å komme med slike kommentarer hele tiden.

Jeg har også ganske dårlig selvtillitt, og hadde nok blitt ganske trist om kjæresten min hadde sagt slik, men heldigvis gjør han ikke det! Det er jo ikke det at jeg tror han ikke syns noen andre jenter er pene, men han kan jo synes det uten å fortelle meg om det..

Syns det er ganske unødvendig av han når han vet det gjør deg lei deg.. Kan han ikke tenke det for seg selv da? Han trenger vel ikke fortelle deg det?? Syns han virker lite hensynsfull...

Skrevet

Jeg syns ikke man trenger å si sånt. Begynn du også, når du ser noe du syns er deilig, "åh, namm, han der var kjekk!," slurp i vei når dere ser på film og okk og oi deg over James Bond i bar overkropp.

Skrevet

Siden han er 41, så kommenter kun menn som er yngre enn ham.

Skrevet

Jeg syned du er veldig sjalu, men du har dårlig selvtillit!

Synes ikke det er fint av kjæresten din og si mmm...pretty...osv!!!

 

 

Samboeren min kan godt synes en filmstjerne er pen men han kommenterer det aldri mer en en gang!! det samme gjør jeg med mannlige filmstjerner!!

Skrevet

19 år og sammen med en 41-åring!

 

hva sier det om HAN at han sjekket opp en tenåring....

 

kan garantere deg at forholdet blir slutt.

 

Hilsen slem & realistisk

 

 

Skrevet

Helt normslt. Tenkte sånn når jeg var yngre selv. Men synes han typen din virker litt umoden for alderen. Skjønner liksom ikke helt poenget med å kommentere slik når det det kommer så lite konstruktivt ut av det likevel. Si rett ut at det er unødvendig. Men men forandrer seg. Det er andre ting som blir viktigere når dere får barn, kan jeg røpe;-)

 

Lykke til snupp!

Skrevet

klart han er umoden. og hun er stokk dum.

 

han har jo sjekket opp en tenåring mens han selv er 40. det sier jo det meste om fyren. taper....

Skrevet

Alvorlig talt? for noen svar enkelter kan tillate seg å gi.

Vitner dette om en gjeng andre sjalu damer i 30 til 40 års alderen som er redde for at mannfolka skal stikke fra dem til fordel for en 19 åring?

 

Det høres ut som dere går til angrep på den stakkers mannen hennes bare fordi han er 20 år eldre enn henne. Det er da ikke SÅ unormalt. Har mange eksempel på at slike forhold er kjempevellykede..

Folk er forskjellige!

 

Synes du skal si til ham at han kan holde slike ting for seg selv jeg hi.

 

Kanskje liker han at du er litt sjalu?

Skrevet

Han er bare av den åpne typen, og kanskje jeg tar meg ekstra nær av ting fordi alt er på engelsk. Hadde han vært norsk, hadde jeg skjønt ironien, men på engelsk så skjønner jeg ikke deres ironi.

 

På norsk kan man si "Fy faen, hu var fin" så veit begge at hun ikke er det fordi man har en viss tone. Men på engelsk tar jeg ALT seriøst, og han blir så oppgitt.

 

Jeg har kjøpt en bok nå som heter "Overcoming Jealousy" så får se om den virker litt...

 

Som han sier, det hadde vært greit om man kunne komme med meningene sine til sin beste venn (meg). Og som han sier, jeg burdte vite at jeg er den beste for han uansett for han elsker meg.

 

Ingen kommer i veien for meg eller babyen. Så jeg har ingen grunn til å være sjalu. er så dum. Hehe

 

Takk for svar. Klem

  • 1 måned senere...
Skrevet

Hei!

 

Synes du virker svært sjarmerende og søt ut med din ærlighet. Mangen som kan kjenne seg igjen i det du skriver og jeg er en av de. Heldigvis er ikke min type slik men han ser på damene når vi kjører forbi noen lekre ved veien. Da dulter jeg borti ham og sier at han kan godt la være å glane så åpenlyst. Og iallefall ikke når jeg er med. Prøver å høre litt humoristisk ut men innerst inne liker jeg det ikke. Selv om jeg kikker på pene menn selv, men vi damer er litt mer diskre.

 

Lykke til med baby og fortsett med å være litt sjalu. Det er sundt i små doser og viser at du elsker ham.:)

  • 4 uker senere...
Skrevet

enig med dg, jeg synes ikke du er sykelig sjalu.jeg syns din mann, som jeg har lest andre steder er en del eldre en deg og burde ha lært til nå. Det er han som viser lite respekt for deg og dine følelser med å kommentere damer, uansett hvor det er og om de er på tv.

Skrevet

til anonym som skriver dette.

 

Dette synes jeg var UTROLIG barnslig.

 

Alvorlig talt.

 

Du er 19 år? Og skal bli mor?

 

Høres ut som en utrolig dårlig idé.

 

Skjerp deg. Det finnes viktigere ting å bry seg om i livet enn at kjæresten din kommenterer at damer er pene.

 

-----------------------------------------

Det har faktisk vist seg at det er BEST å bli mor når man er ung. da tar man alt mye mer naturlig og slipper å være overnervøs og redd for alt mulig. Så det er faktisk en GOD idé. ..

Alder har ingenting å si verken med forhold eller barn. Så skjerp ditt syn på unge mødre!!

 

Du er ikke sykelig sjalu. det kan være slitsomt å høre hvem som er hotte, vakre ect, selv om du vet at det er deg han vil ha. men ta dette opp med han uten at du blir sint først,og står og kjefter og smeller;) ;)

 

Kansje han vil forstå og holde dette for seg selv?!

 

Lykke til med den lille og forholdet ivertfall!!

 

 

 

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...