NewYorkMom_får_to_tette Skrevet 12. mars 2007 #1 Skrevet 12. mars 2007 Saa en traad litt lengre nede om fortolling av barnevogn hvis man har kjoept i utlandet. Vi er i en litt annen situasjon enn de fleste, fordi vi bor i USA men kommer til aa tilbringe et aar i Norge. Leste paa toll.no at dersom man har bodd i utlandet i minst ett aar kan man ha med brukt flyttegods uten aa betale toll eller moms. Babyen kommer etter at vi flytter til Norge, saa alt babyutstyret er jo nytt. Men om vi tar av lapper og vasker det i maskinen en gang foer vi drar fra USA og triller vogna et par ganger rundt kvartalet--evt tar litt soele paa hjulene--kan vi si at det er brukt da? Kan jo evt. ta niesen vaar paa trilletur en gang--bare for at vogna blir "brukt." Hvor strenge er de egentlig med moms paa Gardemoen? Hoeres dette rimlig ut--eller "jukser" vi veldig med a "bruke" babyutstyret i USA foer vi tar det med til Norge?
Anonym bruker Skrevet 12. mars 2007 #2 Skrevet 12. mars 2007 Det vil jeg tro går bra, men jeg er usikker! Har bedt en kamerat som bor i utlandet om å kjøpe vogn til meg. Han kommer hjem i april, men tror ikke han har tenkt til å gå rundt kvartalet, hihi. Synes jeg ser han, uten baby i vognen... Håper noen fler kan svare på dette, som kanskje har gjort noe av det samme?!
en fin gutt og et lite + på cb Skrevet 13. mars 2007 #3 Skrevet 13. mars 2007 de klarer vel ikke å ha samme kontrollen på et flyttelass som de har på hva som går gjennom posten.?? tror ikke det er noe problem!
Anonym bruker Skrevet 13. mars 2007 #4 Skrevet 13. mars 2007 Flyttet selv hjem etter år i "utlendighet" for en tid tilbake. Noe av bagsasjen min ble stoppet i tollen (det jeg sendte via posten) og kontrollert. Der hadde jeg masse nye klær (uten lapper og emballage) - og fikk aldri problemer. Triller du hjulene litt så de ser brukte ut, burde ikke det være noe problem.
mayaya Skrevet 13. mars 2007 #5 Skrevet 13. mars 2007 Kan du ikke bruke den som kofferttrille på vei til flybuss/tog/taxi, da? :-p Tror ikke at det er sjans for at de kan si "det der er en splitter ny vogn" uansett da..
LegallyBlond Skrevet 13. mars 2007 #6 Skrevet 13. mars 2007 Du må jo ha lov å ha med deg babyutstyr vel?? Stod det noe om at alle tingene måtte være over ett år gamle da? VAr det ikke nok at dere hadde bodd borte minst ett år? Dessuten skal dere jo bare være her 1 år. Kan ikke skjønne at det skal være noe problem. Fjerne lapper og trille den litt er iallefall uansett nok. Tror det går fint uten også. Så har man vel lov å ha med varer til en verdi av 5000 kr??Er det ikke sånn?? Pappa hadde nettopp med en splitter ny p&t vogn til meg fra USA, den var ikke satt sammen engang...Gikk helt fint det.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå