cacy Skrevet 9. mars 2007 #1 Skrevet 9. mars 2007 lille gutten min har fått sopp på tungen sin.han lider ikke noe av det,men er veldig spent på hvordan han vil reagere på medesinen jeg skal begynne å gi han imorgen. er det noen av dere som vet hvorfor barn får det? legen kunne ikke svare på det helt liksom. er det noen av dere som kjenner til den medesinen han skal bruke,den heter mycostatin.. vet dere åssen bivirkninger de kan få?? gruer meg litt;(
nutri Skrevet 9. mars 2007 #2 Skrevet 9. mars 2007 klippet fra felleskatalogen : Bivirkninger: Mikstur: Mindre hyppige: Gastrointestinale: Kvalme, brekninger, dyspepsi, diaré. Hud: Utslett, urticaria. Sjeldne (<1/1000): Hud: Stevens-Johnsons syndrom. Et lurt tips (kan være legen nevnte det for deg): smør litt av miksturen på brystvortene dine like ofte som du gir barnet. Så unngår du at soppen smitter til deg, og evnt tilbake til barnet. Noen leger anbefaler Canesten på mors brystvorter, men det er bare upraktisk, fordi det må vaskes bort hver gang du skal amme.
kokosbolle Skrevet 9. mars 2007 #3 Skrevet 9. mars 2007 Har du prøvd med blå farris? Jeg og lillegutt hadde begge trøske, og jeg vasket puppene med farris mellom hver amming, og vasket tungen hans. Gjorde dette til 5 dager, så var soppen helt borte!!
Zoomer - lykkelig tobarnsmamma Skrevet 9. mars 2007 #4 Skrevet 9. mars 2007 Kjøp en sånn "finger-tanbørste" på apoteket (en sånn i gummi du tar på fingeren din i med børste på) og prøv å fjerne det meste av det hvite belegget før du smører på medisinen. Jeg fikk trøske av sønnen min da jeg ammet han, og det var ingen dans på roser... Kjentes ut som om det var piggtråd og ikke melk som kom ut. Håper virkelig jeg slipper det denne gangen med snuppa. Også viktig å bytte ammeinnlegg for HVER amming, så ta f.eks. et gammelt laken eller lignende å klipp opp i biter - hvis ikke smitter du deg selv igjen mellom hver amming (ved berøring på innsiden av ammebh'en eller ved fortsatt bruk av samme ammeinnlegg). Lykke til!!
Labbetøs Skrevet 10. mars 2007 #5 Skrevet 10. mars 2007 Trøske kommer av bakterieflora i munnen. Helt vanlige ufarlige bakterier (de skal være dær, og er akkurat de samme som vi har vi også). Noen ganger blir det litt ubalangse i bakteriefloraen. Hos oss merkes det ikke, fordi det gnis av når vi spiser brødskorper, knekkebrød og andre harde ting. Babyene spiser jo bare flytende veske, så det får derfor ikke gnis av, på en måte. Da "hopes det opp" og blir til trøske. Rebekka har også hatt det (derfor jeg vet hva det kommer av, spurte legen hennes), og det forsvant iløpet av 4-5 dager uten medisin. Jeg bare gned henne på tungen med fingern min i noen minutter et par ganger daglig. Farris (som nevnt ovenfor) stabiliserer bakteriefloraen igjen, så gni gjerne med det.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå