Gå til innhold

kjenner dere livmoren


Anbefalte innlegg

Skrevet

jeg var hos jordmor på tirsdag, hun kjente på magen og fant livmoren ganske høyt oppe, hun sendte brev til haukeland om ul, pga hun trodde jeg var lengre på vei enn hva legen mente, noe jeg oxo tror.

min liger bare noen få cm under navelen.

Dere som har termin rundt 1 sept, hvor høyt ligger deres.

jordmor mente jeg kunne ha ternin rundt den 1 + - noen dager

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hei!

Jeg har termin 9 september og livmoren min ligger også like under navelen. Lege på legevakta var overraska over at den lå så høyt. Men har vært på flere ultralyder og de måler meg kun til å å være noen dager lengre på vei.Jeg er også gravid med nr to. Det er nok derfor. Men bare fint med ekstra ul.

Skrevet

Jeg aner ikke om jeg kjenner den, er 11+3 så jeg gjør nok ikke det. Men har jo ikke hatt for vane å klemme på magen min tidligere, så jeg vet jo uansett ikke hva som pleier å være der eller ikke. Hvordan vet man at det er livmoren man kjenner og ikke en eller annen annen bulk eller innvoll? :o/

 

;o)

Skrevet

jeg tror ikke jeg kjenner den.Er 13+2

Skrevet

jeg klarer egentlig ikke heller å kjenne den.. er 14+1.. kan kjenne at det liksom er et litt hardere område under navlen, men kjenner ikke "formen" av livmoren liksom..

Skrevet

klemmer og klemmer, men aner ikke hva jeg skal kjenne etter. Synes jeg kjenner noe som kan minne om en rund form som livmora har litt nede til høyre på magen..men det kan jo være noe helt annet også..:)

Skrevet

min lå like under navelen da jeg var 12+0 så det tror jeg ikke er så uvanlig for 2 gangs gravide....

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...