candymams Skrevet 25. februar 2007 #1 Skrevet 25. februar 2007 Min fødsel blir satt i gang i uke 37-38 om det ikke har skjedd av seg selv til da. Ligger på sykehuset og venter nå på at noe skal skje. Er det noen her som har blitt satt i gang før termin??? Litt redd....men legene sier at i uke 38 er det ikke noe fare med å sette i gang, selvom det beste er jo om det skjer naturlig. Har kynnere som er målt opp i 112 i dag og sover nesten ikke på nettene, så er ganske sliten. Mener IKKE å klage for jeg vet at det er mange av dere som har det like ille og som likevell må vente hjemme. Det var legene på sykehuset som mente at det var best for meg å bli på sykehuset frem til jeg fødte, er ikke noe jeg selv har spurt om. Jeg var bare oppe på en vanlig UL på mandag og så mente de at jeg var såpass sliten at det var bedre at jeg lå på venterom på barsel fremfor å ligge hjemme.
Makka Pakka Skrevet 25. februar 2007 #2 Skrevet 25. februar 2007 Har ikke blitt satt i gang selv, men ville bare ønske deg lykke til! Håper du ikke blir liggende for lenge før noe skjer :-)
Anonym bruker Skrevet 25. februar 2007 #4 Skrevet 25. februar 2007 Vil også gjerne ønske deg lykke til....så lenge et barn blir født mellom uke 37 og 43 vil dette være "fødsel til termin". Når de i dag setter en spesiell dato er ikke dette fordi denne dagen er mer riktig, men det er midtveis i terminperioden. Så i alle fall ikke engst deg for at du bare er i uke 38. Tror også det er mye viktigere at du ikke blir totalt utslitt før den lille skal fødes og tas vare på, enn at fødselen begynner av seg selv. Masse lykke til...!!!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå