fione Skrevet 25. februar 2007 #1 Skrevet 25. februar 2007 Er det noen som har gjort det her? Vi er i en slik situasjon at vi ikke har familie i nærheten og om fødsel kommer til å skje på natten, så blir det ikke så enkelt å få plassert vår sønn på 2 år et annet sted. Vi begynner å vudere på om vi rett og slett skal ta han med. Vi skal føde på ABC som har store gode føderom. Eneste jeg tenker på er om han rett og slett er litt for liten til å være med på noe så stort og sterkt. Skal snakke med jordmor om det neste gang. Vet jo ikke engang hvordan de stiller seg til det.
♥Dumle♥ har tre søte små♥ Skrevet 25. februar 2007 #2 Skrevet 25. februar 2007 Det må være en spøk vel????
Mariak *Prinsen kom 070307* Skrevet 25. februar 2007 #3 Skrevet 25. februar 2007 Hva med venner/bekjente? evt avtale at noen ifra familien kan være hos dere i rundt termin tider..
Anonym bruker Skrevet 25. februar 2007 #4 Skrevet 25. februar 2007 Er du ikke redd for at han blir redd? Det er jo en veldig skremmende situasjon, selv voksne blir jo skremt av en fødsel, og et barn på 2 år forstår jo ikke hva som skjer, annet enn at mamma har store smerter og ser helt gal ut i ansiktet... Jeg trur det psykologisk sett kan gi varig mèn for et barn. Har dere ikke venner som kan passe han så får heller far droppe fødselen, de kan jo være på sykehuset, men bør ikke være inne på fødestuen.
Anonym bruker Skrevet 25. februar 2007 #5 Skrevet 25. februar 2007 Det ville jeg ikke ha gjort! Tror ikke et lite barn har godt av det! Tviler på dere får lov engang...
Hege+solstråle:) Skrevet 25. februar 2007 #6 Skrevet 25. februar 2007 Dette kan du ikke mene??? Helt enig med "Anonym" over her. Tenk for en skremmende opplevelse for en 2 åring! Det må være bedre løsninger for dere en dette.
fione Skrevet 25. februar 2007 Forfatter #7 Skrevet 25. februar 2007 Jo klart jeg mener det. Ellers så ville jeg jo aldri stilt spørsmålet. Nå har jeg også vært gjennom en fødsel a før. Den gikk langt i fra smertefritt for seg, så jeg vet at klart dette kan blir sterkt, men det er jo ikke slik at han skal stå oppi meg hele tiden. Jeg ser jo selvfølgelig for meg at min mann vil til tider være ute av rommet og være med under selve forløsningen. Nå vet jeg heller ikke hvor mange av dere som kommer med tilbakemeldinger her som i utgangspunktet kunne tenkt dere en naturlig fødsel heller. Er jo en viss sammnheng her da. Tror jeg heller skal snakke med jordmor om dette. Om hun har erfaringer rundt det. Kan jo til og med tenkes at de har en ordning på slikt.
Anonym bruker Skrevet 25. februar 2007 #8 Skrevet 25. februar 2007 Jeg har fødd før, helt nayurlig fødsel på abc, og forløsningen er jo noe av det værste da... Tviler på at du får ha 2 åringen din der inne da, hvis du får, så er det fordi vi foreldre skal få bestemme over våre barn selv, men jeg mener det vil sette arr på sjelen hans
Anonym bruker Skrevet 25. februar 2007 #9 Skrevet 25. februar 2007 Du må være en sprø mor, hovedinnlegger. Hvordan kan du i det hele tatt vurderer noe sånt? Har du INGEN evne til å sette deg inn i hvordan en fødsel ser ut utenfra for en 2-ÅRING!!! Voksne menn besvimer jo av å være til stede! FATTER du ikke hvor dramatisk og forferdelig det må være for et barn å se noe sånt! Dere må da ha noen som kan passe han? Har dere ingen venner/ naboer/ familie i nærheten?
Graviden/4.mann*har*født* Skrevet 25. februar 2007 #10 Skrevet 25. februar 2007 Fullstendig uaktuelt for meg å ha mine barn med på fødselen! Tenk for en traumatisk opplevelse å se at mamma har det så vondt! Barn skjønner ikke nødvendigvis på samme måte som vi voksne hva det er som skjer.... Og tenk VISS det skulle oppstå komplikasjoner...huff, nei- uaktuelt for min del asså. Barn passer absolutt ikke inn i en slik setting. De får heller komme å hilse på når det hele er overstått:)
Anonym bruker Skrevet 25. februar 2007 #11 Skrevet 25. februar 2007 Herregud! er ikke dette ett forum der folk kan spørre om hva de vil da?! uten å måtte få den ene kommentaren etter den andre. Hun spurte jo bare om det var noen andre som hadde gjort det! Og Dumble,er så dritt lei av det bedreviter kommentarene dine innpå her,har du ikke noe saklig å svare så la være!
Isadora nybakt mamma 14.06.07 Skrevet 25. februar 2007 #12 Skrevet 25. februar 2007 Jeg har også født på ABC, kjempefornøyd med det! Synes folk her overreagerer litt, slettes ikke sikkert at litt eldre barn vil synes en fødsel er traumatisk, men for en to åring blir det nok ganske ubegripelig. Ville gjort alt for å skaffe barnevakt, det må da være noen dere kjenner godt nok? Evt kan pappa og barn være på barselrommet mens fødselen foegår, men det blir jo litt trist både for deg og pappan. Jeg var selv med på fødselen til min lillesøster når jeg var tenåring, var bare en rørende og positiv opplevelse, ble ikke det minste skremt, bare veldig imponert over mamma som var så tøff. Min datter på seks har spurt om å få være med når lillebror kommer til verden, men jeg synes hun er for liten, har lovt at hun skal få være med hvis jeg føder barn når hun er "voksen". Håper det ordner seg med barnepass!
genoa Skrevet 25. februar 2007 #13 Skrevet 25. februar 2007 Hei fione. Skjønner godt problemet ditt for jeg har det litt likt. Nå har vi min manns familie i nærheten og jenta vår på to skal være med dem. Problemet her er at hun den siste tiden er så knyttet til meg at hun ikke vil være alene med pappaen sin engang, og jeg synes ikke familien hans takler dette så bra. De presser seg på uten å la henne få rom til å ta ting i eget tempo. Jeg er redd de ikke takler det om hun gråter når jeg og pappa er borte under fødselen. Så ja, har faktisk tenkt samme tanke som deg! Men, det blir nok en av tantene som passer på. Hør med jordmor du, hun har sikkert noen råd å gi deg! Lykke til!
Mamsebumsen- med gutt og jente Skrevet 25. februar 2007 #14 Skrevet 25. februar 2007 Jeg kunne ikke ha hatt jenta vår med.. Hun hadde tatt skade. Jeg hadde de primalbrølene. Jeg hadde styrtfødsel og ingen kontroll.. Men vi har litt av samme dilemma, vi må være kjappe til sykehuset og har kanskje ikke tid til å vente på barnevakt.. Men da får pappa sitte på venterommet med snuppa... Må bare klare meg selv da, sammen med jordmor selfølgelig...
PlinkiPlonk Skrevet 25. februar 2007 #15 Skrevet 25. februar 2007 Nei vet du hva?! Kunne aldri tenkt meg å ta dattra mi med fødselen, selv om hun er 9 år. Er jo ikke noe for barn ,tro hvor redd han kommer til å bli, når han ser hvor vondt du har det!!! Søk etter barnevakt eller noe. Må da være mulig å få tak i barnevakt for noen få timer?
Anonym bruker Skrevet 25. februar 2007 #16 Skrevet 25. februar 2007 Jeg har tilbudt sønnen min på 16 år å bli med.... svaret jeg fikk var himling med øynene og et skremt Nei er du gæærn...hehe. Men, det kan så klart ikke sammenlignes med en 2 åring...barn har ingenting der å gjøre, noe så traumatisk... mener jeg da. Men, kan jo være på gangen med far, og komme inn straks ungen er ute..
Anonym bruker Skrevet 25. februar 2007 #17 Skrevet 25. februar 2007 å FAEN så møkka lei jeg er av de nedlatende kommentarene dine DUM-le Nei, det er tydeligvis ingen spøk, og hvis du ikke har andre forslag for å hjelpe henne når det er hjelp hun spør etter så drit i å svar! hun spør deg ikke om du tror det er en spøk. frekke kjerring!
Anonym bruker Skrevet 25. februar 2007 #18 Skrevet 25. februar 2007 Det må da være lov å svare ærlig? Poenget med disse sidene er vel at man kan stille spørsmål, og at andre kan svare det de mener. Når hun stiller et spørsmål som dette, synes jeg det er helt greit at folk svarer ærlig. Personlig synes jeg det er riv ruskende galt å ta med en 2-åring på fødselen, og har litt vansker med å forstå at dere ikke har VENNER eller familie som kan passe på barna i noen timer.
kfitjar Skrevet 25. februar 2007 #19 Skrevet 25. februar 2007 Ja greit...det skal være lov til å svare ærlig, men hvor ærlig er det når en ikke engang tør å skrive under med nicket sitt. Uansett, til Fione! Du er helt sikkert ikke den første som har dette problemet. Det er mange rundt om i landet som bor på en plass de ikke har et nettverk til å hjelpe med sånt. Det kan godt være at det finnes noe hjelp å få på sykehuset til sånt. Du sa at hvis det var på natten måtte dere ta han med, da kommer han sikkert til å sovne etterhvert uanset (så lenge han ikke må være på samme rom som dere da). Snakk med jordmor eller de på fødeavd om dette. Det finnes helt sikkert hjelp å få! Lykke til!
fione Skrevet 25. februar 2007 Forfatter #20 Skrevet 25. februar 2007 Takk for svar kfitjar! Ja, blir det om natten så kan det bli et problem, men vi finner en løsning på det. På dagtid er han i barnehage og da er det enklere å få ting til å gå opp. I verste fall er det som en annen skriver, la far og sønn vente utenfor og heller komme inn når babyen er født. Skal snakke med jordmor. Kan jo til og med hende de har "venterom" for slikt.
lettereforvirra Skrevet 25. februar 2007 #21 Skrevet 25. februar 2007 Hei, uff stakkars deg , og skjønner godt at det må være frustrerende. Og om man ikke har noen å sende guttungen til så er det jo kjempevanskelig. Men tror ikke jeg ville ha hatt med meg en to åring på fødsel. Men det må være mulig å få noen barnepleiere eller lignende til å se etter gutten din mens det står på som værst? Håper ikke fødselen din drar ut i tid og at du slipper å bekymre deg stort for dette. Lykke til!
godiva med 3 gull Skrevet 25. februar 2007 #22 Skrevet 25. februar 2007 Du tror ikke noen i bhg kan ta han med seg hjem om du går i fødsel i ukedagene? Det har de tilbydd seg i bhg jeg har min 3 åring i.. Det er jo lov å spørre. Ville nok ikke tatt han med nei. Var med da min venninne fikk sin jente for 5 år siden. Da hadde hun med seg sin 12 år gamle datter. Hun fikk være der inne en del av fødslen, men ble henvist til et annet rom da det røynet på. Synes ikke barn har noe på en fødsel å gjøre. Det eneste de ser er at mamma har det vondt, og at kanskje pappa er litt stresset.. Jeg hadde nok født alene var jeg deg. og latt pappan bli hjemme med 2 åringen. Men spør i barnehagen du. hørt om fler som har gjordt det! Og tror ikke de har barnevakter på fødeavdelingene rundt i landet. Det har de hvertfall ikke her. Håper det ordner seg for deg.
2blånisser Skrevet 25. februar 2007 #23 Skrevet 25. februar 2007 Så synd at dere ikke har noen som kan passe barnet deres om fødselen skjer på natten. Nå vet ikke jeg hvor lenge det er til terminen din. Men om det er en stund til kan dere kanskje søke etter barnevakt i avisa eller sette lapp opp på butikker. Så kan dere ha barnevakten litt av og til nå fremover så gutten deres blir fortrolig med barnevakten, og dere får vurdert om det er en bra barnevakt. Blir jo endel timer han må passes sikkert når fødselen er igang. Dere kan eventuelt høre på sykehuset om de har et rom gutten og barnevakten kan være på, hvis de ikke er ordentlig "kjent" enda. Da er det kort vei for pappaen å se til gutten hvis det skulle bli noe problemer. Noen sykehus har også pasienthotell, kanskje dere kunne fått rom der hvis det er det der du skal føde. Var bare et forslag da. Men snakk med jordmora evt fødeavdelingen. Kan hende de har et "opplegg" for de som er i deres situasjon, dere er sikkert ikke de første med den problemstillingen. Lykke til! Håper det ordner seg sånn at mannen din kan være med på fødselen.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå