Gå til innhold

Ingen symptomer-noe galt?


entus

Anbefalte innlegg

Skrevet

Uff, jeg klarer ikke å fri meg fra bekymringer om det er noe galt med babyen i magen. Er i 10ende uke, mitt tredje svangerskap (Guttene mine er 11 år og 9 mnd) Med de to andre merket jeg brystspreng og en diffus følelse av "noe" uka etter befruktning.

Nå skjønte jeg at jeg var gravid fordi mensen uteble, men foruten det har jeg ingen symptomer og ingen graviditetsfølelse. Like tynn er jeg også, med nr to begynte jeg tidlig å få kul på magen.

Det er gått så langt nå at jeg vurderer om jeg tør å bære fram barnet... For ung til fostervannsprøve og UL fåes ikke før i fjerde måned. For å hindre oss i å ta et valg?

 

Har noen erfaringer å dele? Hva kan dette bety?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

du får ul vist du er bekymret. de kan også ta en hcg prøve for å se om det er stigning. ring lege på mandag du:))

Skrevet

Jeg er gravid i 10. uke og har en jente fra før på 8 mnd. Jeg har nesten ingen av symtpomene som jeg hadde ved første svangerskap. Forrige gang spydde jeg i 12 uker, og hadde alle de typiske kjennetegnene (ømme pupper osv La foruten på meg nesten 30 kg). Denne gangen kjenner jeg ingenting i puppene, og her ikke lagt på meg et gram. Jeg ammet frem til jeg ble gravid, men mistet melken med en gang. Barnet mitt var heller ikke interessert i pupp lenger. Siden det har jeg ikke kjent verken det ene eller det andre.

 

Det jeg forsøker å si, er at jeg ikke tror at det i utgangspunktet er noe feil fordi du ikke kjenner symtpomer. Det jeg ikke helt forstår er hvordan du kobler dette til at det da skal være noe galt med babyen i magen?

Uansett som anonym over sier, så har du krav på UL når som helst om du er redd. Jeg gikk til privat UL sist gang i uke 8.

 

Lykke til:)

Skrevet

Takk for svar og tips!

Hvorfor jeg tror noe er galt? Det er hvertfall min største frykt og mest naturlig å først tenke på.

Skrevet

Du får vaginal UL hvis du går til en gynekolog. Gjør det slik at du føler deg trygg. Det at det er annerledes kan kun være ulikt kjønn - jeg hadde to vidt forskjellige svangerskap gang en og to. Lykke til!

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...