Gå til innhold

Da er tiden inne for permisjon :-)


Samsyn, Camilla og Therese

Anbefalte innlegg

Fortsetter under...

Gratulerer! Da nærmer det seg virkelig!

 

Jeg har vært i permisjon siden mandag, og dagene flyr utrolig nok unna. Har enda ikke hatt tid til å kjede meg. Må jo pakke bag, lese litt om hva som venter, sove, spise, se Dr. Phil... ja, det er mange oppgaver i ett hjem. I dag blir det IKEA på meg.

 

Forresten blir jeg regnet som fødeklar fra i dag, og venter i spenning her!

 

Du får kose deg masse med permisjonen din, så sees vi forhåpentlig vis på neste treff, eller kanskje på fødestuen??

 

Lykke til videre og kom deg godt inn i kosemodus!

 

fødeklar ja....4 dager igjen til jeg kan ta den tittelen hehe

Men herremin så fort tiden flyr nå på slutten! Hjelpes!

Er heldigvis ferdig med innkjøpene og barnerommet klart med bleiene stablet i tellekant hehe

Bagen er langt fra pakket, er et par småting som jeg må handle inn til den. Ellers så føler jeg meg rimelig i rute :-)

Så dagene mine fremover blir nok litt som dine: sove - spise - oppdatere meg på Dr.Phil og kanskje lure meg ut et ærend eller to av og til :-)

 

Du må kose deg masse du også, og så blir det spennende å se hvem som er først ut av oss to :-)

Kos dere med permisjonen begge to :-) Det er virkelig om å gjøre å lade krefter til tiden etter fødselen. Selve fødselen er faktisk ikke så altoppslukende som man tror, det er tiden etterpå som er krevende. De sa jo det på svangerskapskurset, men jeg mener å huske at vi fnøys litt av det. Nå vet vi bedre ;-)

Om noen vil øve seg på ei lita jente en natt eller to er det bare å si ifra hehe. Hun kommer ferdig med flasker og alt ;-)

 

Sitter og venter på damen fra helsestasjonen, vet ikke helt hva vi skal snakke om men sikkert noe nyttig. Om hun også prøver å få meg til å amme igjen så skriker jeg og klyper tilbake :-p

Åh... dere er bare så heldige. Jeg har i dag fire uker igjen på jobb og sliter med motivasjonen. Gleder meg til jeg skal ut. Men nyter hver onsdag når jeg er sykemeldt. Sover lenge og har laange late dager. Heldigvis sover jeg som en dupp om natta.

Men vekta øker, masse vann i kroppen om dagen og er generelt sliten og lei av magen. Det er vel sånn det skal være på denne tida.

 

Kos dere masse nå og nyt tida.

Annonse

rar følelse detta her. Skal liksom ikke på jobb på et helt år! Rart.

Når jeg kom hjem så var jeg sliten som en klut....men tror dere jeg fikk sove litt på sofaen?? neeeiiida! Tyyypisk hehe

 

Men jeg tror jeg kommer til å bli en kløpper på å slappe av :-) Jeg, sofaen og dyna er allerede gode venner så det blir så bra så :-)

 

Er heldigvis ferdig med det meste så jeg slipper iallefall å stresse rundt. Og jeg og Snuppa har jo en avtale om at jeg iallefall skal ha 2 1/2 uke permisjon før hun melder sin ankomst så nå gjenstår det jo å se hvor lydig hun er da ;-)

 

 

 

Kos dere masse i permisjonen før den lille kommer. Slapp av og prøv å sove når dere kan. Greitt å ha litt energi til den lille kommer. Som Sanasol sier, fødselen er tøff, men den går fort over. Så det kan være lurt å prøve å forberede seg på tiden etter fødselen også!

Kos dere masse!

 

Jeg begynner i permisjon om ei uke, men i og med at jeg nå bare jobber 60 prosent er det bare tre arbeidsdager igjen. Jeg har også lurt på hva jeg skal finne på når jeg går ut i permisjon, men nå begynner jeg å innse at jeg blir raskt sliten og at jeg fint klarer å gjøre tilnærmet ingenting, uten å kjede meg. Jeg begynner å få en del vann i kroppen og føler meg rimelig tung...

 

På tirsdag fikk jeg litt panikk, hadde masse kynnere og utrolig vondt i ryggen. Det gikk over, men endte med at jeg begynte på lista over hva jeg skal ha med til sykehuset og brev til jordmor. I helga skal jeg sortere og vaske babytøy.

 

Det er ei på jobb som har termin over ei uke etter meg, og nå har vannet hennes gått, snakk om sniking i køen (men foreløpig er jeg glad det ikke er meg).

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...