Anonym bruker Skrevet 16. februar 2007 #1 Skrevet 16. februar 2007 Hvordan funker det å farge håret når man er gravid? Hva med solarium? Eller tatovering?
endaeintrønder Skrevet 16. februar 2007 #2 Skrevet 16. februar 2007 hei:) jeg har nettopp vært til frisøren,og gått fra å være blondine til brunette,er ikke farlig altså!Nå lages jo fargen uten amoniakk,så det er bare å farge det!Jeg tar også sol innimellom,ca 1 gang per uke,for å opprettholde fargen mest mulig,så lenge man bruker vettet,og ikke ligger der leeenge,men tar sånn 10-15 min,så er ikke det skadelig..ligger man der lenge,så kan man jo bli overopphetet,og det er jo ikke så veldig behagelig da!når det gjelder tatovering,så aner jeg ikke,men det er kansje lurt å vente med det?tenker på hudforandringer osv..
Anonym bruker Skrevet 16. februar 2007 #3 Skrevet 16. februar 2007 tror ikke det er farlig å farge håret akkurat... solarium burde du vel heller være litt mer forsiktig, pass på at du ikke blit overopphetet. legg gjerne noe over magen:) har du tattovering? det er ikke noe farlig, men tenker du derimot på å ta tattovering nå så vent med det.... var det bra nok svar?
Anonym bruker Skrevet 16. februar 2007 #4 Skrevet 16. februar 2007 Det var en reportasje her på barn i magen for noen måneder siden . Der sa de at nyere forskning viste at man kunne ta sol. Jeg gjør det en gang i uken. Men det er viktig at man ikke blir for varm, så babyen ikke blir overopphetet. Passer på å ha et solarium med bra vifte og ikke for lenge, så babyen ikke blir varm. Men er du i tvil, så spør jordmora di:) Er så mange forskjellige meninger:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå