Gå til innhold

Må man ha symptomer for å være gravid?


74skytte

Anbefalte innlegg

Jeg har i det siste året hatt ca 40 dagers sykluser (48 dager, syklusen jeg hadde lap), men nå er jeg på dag 51 og ikke noe har skjedd. Jeg har ingen symptomer på graviditet annet enn forsinket mens og mye trøtt. Har selvsagt testet et par ganger, og fått neg test. Har ikke trua på at det kan ha klaffet denne mnd, da jeg tror vi bommet på el. (kanskje en gang var rundt el).

Hva tror dere jenter? Gyn sier det ikke er noe problem med de lange syklusene mine, men det er klart det er det. Får jo "aldri" prøvd! Det må være noe legen kan gjøre vel!? Jeg har prøvd akupunktur uten hell. Bare tanta kommer så skal jeg på en enkel pergo, ta blodprøver, så blir søknaden om ivf sendt. Tenkte jeg skulle prøve wild yam også denne mnd. Men 40-50 dager er lenge å vente mellom hver gang vi får prøvd!! Jeg godtar ikke det! Jeg begynner å bli gammel (32 år), så jeg stresser veldig med det.

Fortsetter under...

Skjønner dette er et problem og at du nå begynner å stresse.

 

40 dagers cyklus er litt langt da, etter min mening. Jeg kan jo fortelle litt fra mitt liv...

 

I sommeren 2002 begynnte vi, i begynnelsen tror jeg vi bommet endel på EL. Jeg begynnte så etter ett år uten resultater med akupunktur, gikk tolmodig der ett år. Denne personen hadde fått positiv omtale i ett ukeblad. Men det hjalp ikke meg da, men jeg lærte mye der om cyklus, hvordan kroppen min reagerte osv

 

Våren 2004 var jeg hos legen og luftet tankene, jeg fikk tatt en blodprøve som påviste EL . Min kjære ble så henvist til sædprøve, på det området fikk vi ikke det fulle svar men vi ble henvist til icsi i hvertfall.

 

Høsten 2004 begynnte jeg hos en annen akupunktør og hun her var dyktig. Var mensen sen, satte hun non nåler og dagen etter senest etter 2 dager var mensen der. Høsten 04 var vi til forsamtale på sykhuset, vinteren 2005 satte i gang med forsøk.

 

Vi har siden 03 spist mye vitaminer, hovedsakelig i det siste omega 3/ eksmmo 3 produkter, multivtaminer + ekstra C-vit og ikke minst flytende zink til mannen.

 

1 forsøk var negativt og det gikk 1 1/2 år før neste forsøk, pga sykdom og lang ventetid på icsi, 2 forsøk også negativt des i fjor - da ga jeg nesten opp. Vi skulle bare prøve en ting til, noe jeg leste på kjerring råd siden.

 

Jeg gikk trofast hos min akupuntør som jeg begynnte hos 2004, mye fordi jeg viste at om sykusen begynnte å tulle så var det bare noen nåler som skulle til.

 

Jeg gjorde det til en vane at om ikke mensen kom til jeg skulle til henne så tok jeg en test for sikkerhet skyld, vell i januar var testen positiv og akkurat da stresset jeg med at mensen måtte komme for vi skulle jo i gang med siste forsøk i mars.

 

Hva som har gjort mest susen, vet jeg ikke eller om det var det at jeg nesten ga opp... vet jeg ikke. Men jeg følte at jeg kunne styre cyklusen med akupuntur og det var godt å vite.

 

Lykke til... det blir din tur!!

Jeg har prøvd akupunktur, men det hjalp ikke meg da. Vurderer å bytte akupunktør og se om det hjelper.

Legen sier jo bare at det er sånn kroppen min er, men det godtar jeg egentlig ikke. Føler at vi aldri får prøvd. Får ikke utslag på el tester, og når syklusene mine er så lange og ustabile, er det ikke enkelt å vite når man skal ha sex. Er ferdig utredet, og søknaden til ivf skal sendes bare tanta kommer. Vi har fått diagnosen uforklarlige barnløse, men jeg tror forklaringen er syklusene mine.

Annonse

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...