Anonym bruker Skrevet 15. februar 2007 #1 Skrevet 15. februar 2007 Vet det er tidlig, men jeg er alltid tidlig ute. Er det noen som har noen navneforslag? Vi har problemer med å finne pene jentenavn og leker ikke de "nye" navnene thea, pernille osv..(det er ikke meningen å såre noen om deres barn heter det eller lingende) Noen forslag?
Anonym bruker Skrevet 15. februar 2007 #2 Skrevet 15. februar 2007 Jeg liker gamle navn, begge mine er oppkalt etter tippoldeforeldre. Emilie og Tønnes. Vil annbefale deg å se bakover i slektstreet, litt kjekt å kalle opp og da Og så er det ikke minst greit at ikke halve nabolaget heter det samme... Lykke til, det er et viktig og vanskelig valg:)
♥lurelure♥ Skrevet 15. februar 2007 #4 Skrevet 15. februar 2007 Gutt: Magnus (regner med det er gutt) Jente: Kirsten:)
Anonym bruker Skrevet 16. februar 2007 #5 Skrevet 16. februar 2007 Til jente har jeg lurt litt på Ane. Til gutt har jeg ingen ide.... det er SÅ vanskelig.
Terningkast6-7 times lucky??? Skrevet 16. februar 2007 #6 Skrevet 16. februar 2007 Er tidlig ute jeg og, liker å være det .... Har laget en skikkelig smør-brød-liste med navn jeg da, til både jente og gutt... Og så kan jeg smake litt på navnene, bruke litt tid på det, og så stryker jeg de jeg ikke synes smaker så godt alikevel, og evnt føyer til om jeg kommer på noen "nye"navn.... Ungene her har litt forskjellig type navn de da. noen som er litt lite brukt, og noen som vist ble mega-pop...hehe Men det er jo sånn det er.. Liker navn som dette jeg: Nikoline, Wilhelmine, Evelina, Dorthea, Tomine, Georgine, Veslemøy.. (har brukt ett av de på vesla mi) Alle jentene i min familie har doble fornavn, så det blir det om det også denne gangen om jeg får jente... Favoritten så langt er Milliane.. "etellerannet"-Milliane... hehe, men jeg har goood tid da *flirer litt*
Gjest Skrevet 17. februar 2007 #9 Skrevet 17. februar 2007 Jente: Elise, Isabell Gutt: stort ? Men det er jo så moro ;o)
Et mirakel i okt. + Edvard Skrevet 17. februar 2007 #10 Skrevet 17. februar 2007 Jammen er vi forskjellige... hvis jeg får en jente skal det være et litt røfft navn, ikke noe ekkelt og klissete som caroline eller charlotte eller alle disse lange, "pene" navnene så mange små jenter har i barnehagene nå. Kanskje kaller jeg opp, men de nærmeste leddene er lite aktuelle.. og så skal det være norsk, ikke amerikansk eller noe annet.. blæh. hvis det blir en gutt, blir det nok noe veldig norskt. kanskje et kongenavn, sigurd eller magnus. kanskje marius, øystein. me får sjå. jeg og alle søsknene mine har alle dobbeltnavn, og barnet får et veldig kort etternavn, så kanskje blir det to navn, UTEN bindestrek, det kan ødelegge mye på en persons gode navn og rykte, iallefall hvis det er dårlige sammensetninger..
Baby4meSpain Skrevet 17. februar 2007 #11 Skrevet 17. februar 2007 Vi er også tidlig ute, det er mye koseligere å prate om Emma eller Alexander enn det er å snakke om "babyen" Emma har vi hatt lenge, mens Alexander satt lenger inn. For gutt hadde vi begge navn vi likte, men ingen av dem felles Jeg er norsk, mannen min er spansk, og vi er masse sammen med engelsktalende, så navnene måtte kunne uttales på tre språk - tror vi har greid det Lykke til
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå