kokosbolle Skrevet 14. februar 2007 #1 Skrevet 14. februar 2007 Heisann! Nå har jeg endelig fått dato for dåpen til lillegutt, og da melder det seg flere spm: Hvor mange faddere skal dere ha? Hvor mange er vanlig? Vi tenkte på 4 stk. Hvor mange skal dere invitere? Synes liksom at det er så vanskelig å utelukke noen, men da blir det bare ALTFOR mange, vi har kjempefamilier begge to, så med alle våre tanter og onkler blir det sikkert 40-50 stk (ikke medregnet kusiner og fettere). Hvordan gjør dere med store familier dette?
J Skrevet 14. februar 2007 #2 Skrevet 14. februar 2007 Vi skal ha 4 eller 6 faddere. Hos oss inviteres kun nærmeste familie. Det vil si våre foreldre og søsken med barn samt faddere. Har ingen besteforeldre som er friske nok til å komme. Vi blir ca 20 stykker og det er mer enn nok synes jeg. Unødvendig å invitere tanter og onkler. Men det er min mening.
rødhette* Skrevet 14. februar 2007 #3 Skrevet 14. februar 2007 Vi skal ha 4 faddere. To i familien og to utenom familien. Det er jo en smakssak, men jeg er enig med Mammaen te J.A. i at det er unødvendig å invitere tanter og onkler (altså egne tanter og onkler, ikke babyens). Jeg synes at dåp trenger ikke være så stort. Vi har invitert de nybakte besteforeldre, de som har blitt tanter og onkler til lillegutt, lillegutts oldeforeldre (bare et par som lever), fetterne hans, og fadderne. Totalt, med oss og lillegutt, blir vi 20 stk. Da er det 15 voksne og 5 barn.
Zoomer - lykkelig tobarnsmamma Skrevet 14. februar 2007 #4 Skrevet 14. februar 2007 Vi skal døpe datteren vår, slik som vi gjorde med sønnen vår. Hadde seks faddere (man må ha 2-6 stk), og inviterte hele storfamilien. For min del kunne vi nok vært litt færre, for jeg og to venninner lagde all maten dagen før, men mannen min sin familie er stor og ingen liker å bli utelatt. Denne gangen tror jeg nok vi satser på catering...hehe. Må legge til at det er svigermor som skal døpe datteren vår og hun døpte sønnen vår også )
selfangerkjerringa Skrevet 14. februar 2007 #5 Skrevet 14. februar 2007 Mannen min har ei søster og en bror, jeg har to søstre. Til vår første datter valgte vi broren hans og søsteren min som faddere, samt ei venninne av meg og en kompis av mannen min. Fire faddre altså. Til vår andre datter har vi valgt søstra hans og den andre søstra mi, og en fetter av meg, som også er vår felles kompis. Tre faddere. Det er vanlig med alt fra to til seks faddere. Gjestene vi har invitert er ganske enkelt barnets foreldre, bestedoreldre, faddere og tanter/onkler. Vi skal i tillegg invitere eldstejentas ene fadder. Vi blir 18 voksne og 4 barn.
Hæppi Surmus Skrevet 15. februar 2007 #6 Skrevet 15. februar 2007 Vi skal ha 4 faddere til prinsessa vår. Vi skal invitere besteforeldre, oldeforeldre, tanter og onkler til prinsessa. Hvis ikke blir det alt for mye folk. Sambos familie er STOR! ;-)
Bridy og lille øks med umbrako Skrevet 16. februar 2007 #7 Skrevet 16. februar 2007 vi inviterer ikke tanter og onkler, kun nermeste familie så vi blir 20.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå