Anonym bruker Skrevet 10. februar 2007 #1 Skrevet 10. februar 2007 Har i noen uker hatt et rødblått utslett mellom ytre kjønnslepper og lårene...rett innenfor trusekantene sånn ca. Er 6-7 cm langt på hver side og 2 cm bredt. Huden er litt ruglete og virker litt tørr, sprikker litt innimellom. Svir når det kommer vann på... har aldri hatt noe lignende før, og har heller aldri hatt sopp. Har forsøkt canesten i en uke uten effekt og siden jeg ikke har noen andre symptomer på sopp (utflod er normal) tror jeg ikke det kan være det...eller? Kan det være eksem? Noe annet som er vanlig ved graviditet? Noen som har vært borti lignende og vet hva som evt kan hjelpe? Takker for råd!
Pilje Skrevet 10. februar 2007 #2 Skrevet 10. februar 2007 Barbere du dæ??? Prøv å holl det fukti,-smørr dæ ofte me aloe vera gel eller lotion,sink salva eller vaselin...prøv dæ litt fræm....Kan vær at klærne gnikke...??
Anonym bruker Skrevet 10. februar 2007 #3 Skrevet 10. februar 2007 Det høres ikke ut som sopp i allefall.. Kan desverre ikke hjelpe.
Anonym bruker Skrevet 10. februar 2007 #4 Skrevet 10. februar 2007 Sånn har jeg også! På begge sider rett innenfor trusekanten. Det klør og svir og føles tørt innimellom. Jeg har bare smurt meg med fuktighetsskrem uten parfyme,det svir litt men har blitt litt bedre nå. Også er jeg blitt mye flinkere til å passe på å ta ett tørt håndkle og tørke meg der i løpet av dagen,for jeg har lagt merke til at jeg ofte blir litt svett der og da gnikker trusene mine og det blir enda verre. Vet ikke hva det kommer av,men tror som sagt det kommer av litt fuktighet for min del.
Anonym bruker Skrevet 11. februar 2007 #5 Skrevet 11. februar 2007 Takk for svar....så kanskje det rett og slett er en form for "gnagsår", ikke umulig det nei! Har utelukket sopp siden ikke kur virker og siden det kun er innenfor trusekanten og ikke ved skjeden.... Svar på spørsmål over: Barberer meg ikke med høvel eller voksfjerning nå under graviditeten, men klipper helt kort med barbermaskin (noen mm igjen liksom). Fikk tips om å prøve å gå med gasskluter også... Flere tips taes imot med takk!
mayaya Skrevet 11. februar 2007 #6 Skrevet 11. februar 2007 bruk truseinnlegg og skift ofte, til det bedrer seg. Varme utløser svette i området, og det gjør ting verre... mør deg med litt fet, uparfymert krem før du legger deg.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå