Anonym bruker Skrevet 9. februar 2007 #1 Skrevet 9. februar 2007 Dette er ikke ment som kritikk til dere, men spør av ren nysgjerrighet; Hvorfor tar dere det? Personlig synes jeg disse 3D- bildene gir helt forferdelige vrengbilder av disse nydelige, egentlig helt skjønne skapningene som ligger i magen og venter på å se dagens lys. Var selv på UL på St. Olavs der de plutselig slo over og vi fikk se vidunderet i 3D. Så lenge det ikke er for medisinsk bruk kan jeg ikke skjønne behovet for dette. Er det ikke koseligere å vente til både mor/far og babyen kan se hverandre på ordentlig?
ceso Skrevet 9. februar 2007 #2 Skrevet 9. februar 2007 jeg tok 3D ul i desember og er overlykkelig over det. I mine bilder har jeg et bilde av mitt nye nurk.... vakkert syns nå jeg. grunnen til at jeg tok det er mange. ene er at jeg ville vite at alt var bra med henne siden jeg hadde endel komplikasjoner da jeg gikk med 1 mann. en annen grunn er det at jeg var i såpass dårlig form at jeg ville forberede meg så godt som overhodet mulig. det vil si at jeg kun vasket i en farge og konsentrerte meg om det så ble det en ting mindre å tenke på. Så det var delvis oxo fordi jeg ville vite kjønnet.
Gjest Skrevet 9. februar 2007 #3 Skrevet 9. februar 2007 vel- vi lever i en teknisk verden etterhvert hvor mye av det man vet innenfor medisin og forskning vites fordi man tøyer grensene litt og litt.. Vi ville på 3D ul fordi vi har hørt det er den mest eksakte måten man kan estimere vekt og termin på pr i dag. Når termindatoer avviker med inntil en måned når man har regelmessige menstruasjoner og har hatt det i 20 år, da blir jeg TRASSIG... Og jeg hadde rett... 4 av 5 ul gir MEG medhold i at jeg er i stand til å holde styr på syklusene og bindene mine
dr@gen Skrevet 9. februar 2007 #4 Skrevet 9. februar 2007 Vi har bestemt oss for å ta 3D ul. Dette for å ha et minne. Et godt minne kan man vel si. Vi mistet i forrige svangerskap, under fødsel faktisk. Tenkte at denne gang ville vi ha noe mer enn bare vanlige ul bilder, bilder vi kan vise fram til familien og som dem klarer å se hva det faktisk er bilde av. Det er vel hovedgrunnen. Vi vil også forsikre oss om kjønnet, at det stemmer med ordinær ul, og at alt ser bra ut selvfølgelig.
MrsMoo Skrevet 9. februar 2007 #5 Skrevet 9. februar 2007 For det det er morsomt!! Vi har fått det fine bilde av junior! Og film! Dessuten så ble den kommende far enda mer knyttet til barnet i magen! Fortenk!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå