Adrian07♥ Sofie10♥ Skrevet 5. februar 2007 #1 Skrevet 5. februar 2007 Heisann! Har bestemt meg for Simo vogn... Men vet ikke hva jeg skal velge, kombi eller duo? Fordelen med kombi er bagen du kan ta med deg inn hos folk du er på besøk hos f.eks, men da blir jo bagen mindre enn hvis jeg velger duo.. Har noen noe tips på hva jeg gjør på besøk hvis jeg velger duo?
lena1983 Skrevet 5. februar 2007 #2 Skrevet 5. februar 2007 jeg har hatt kombi vogn å har sagt om jeg skal ha slik vogn igjen blir det duo vogn. for jeg hadde ei frøken som var ganske lita av seg, så når vi skulle begynne å bruke sportsvogn delen, så blei den så stor (siden baggen skal ha plass nedi der) at ho skei å blei sittende på skeiven heile tia, prøve både med skinn å andre ting rundt ho for å få ho til å sitte. så for å si det sann så blei den fort utbytta med enkel sportsvogn.
Adrian07♥ Sofie10♥ Skrevet 5. februar 2007 Forfatter #3 Skrevet 5. februar 2007 Takk for svaret! Det var noe å tenke på =) Har du hørt om noen som løste det problemet med å ikke ha løs bag hvis de hadde duo? =)
Sanna5*m gutt og jente* Skrevet 5. februar 2007 #4 Skrevet 5. februar 2007 Vet ikke helt hvordan Simo sin duo er , men Emmaljunga sin er grei å bære hvis man bare skal inn på besøk. Har hatt både kombi( simo) og Duo og det er jo en fordel med duo at bagen er stor og ikke minst at det er regulerbar rygg slik at barnet kan sitte opp litt. Men kommer jo an på hvor mye det er aktuelt å bære bagen da... Man bærer liksom ikke en duobag de lengste distansene.
LA30 Skrevet 5. februar 2007 #5 Skrevet 5. februar 2007 Spørs hvilken termindato du har. Jeg har termin i april og da fikk jeg beskjed i butikken at det ikke spilte noen rolle hvilken vogn jeg valgte med tanke på størrelsen på bagen. For ungen rekker ikke å vokse ut av bagen før jeg må bruke en voksipose og da må jeg bruke sportsvogndelen uansett. Det er også mye enklere å løfte bagen til kombivognen da den ikke har kalesje. Duobagen med kalesje kan lett tippe. Har du derimot bilsete BeSafe Izisleep kan du ta med den på besøk for den kan du legge ned ryggen på..
Anonym bruker Skrevet 6. februar 2007 #6 Skrevet 6. februar 2007 Det hørtest jo helt dust ut da.. argumentere med at du må ha voksipose og da må du ha sportsdel. Har man hardbag som er i duo-vognen trenger man jo ikke voksipose , man har jo madrass og dyne ,teppe og klær på babyen. Og om du får baby i april er det 6 måneder til oktober, da er det jo sjans for at du har byttet til sportsdelen uansett fordi barnet vil sitte..
Jeg har to tuller... Skrevet 6. februar 2007 #7 Skrevet 6. februar 2007 Vi har Simo duo og bruker den til barn nr to nå. Er super fornøyd. Bagen er stor og god, du kan bruke den lenge, plate til å sette opp ryggen. Og god plass til voksi-posen, minsten her er 7 mnd og er stor for alderen og bruker fortsatt bagen med voksi-pose oppi. Stropper til å bære i om du skal ha den med deg inn til noen. Jeg anbefaler duo på det sterkeste. Kombi bagen er knøttliten i forhold, har ei venninne som har Simo kombi og barn på samme alder som meg men hun måtte slutte med bagen for lenge siden.
Adrian07♥ Sofie10♥ Skrevet 6. februar 2007 Forfatter #8 Skrevet 6. februar 2007 Takk for svar, gøy å høre fra en som har duo vogn.. Når du tar med bagen inn, tar du bare av kalesjen da? =)
Jeg har to tuller... Skrevet 6. februar 2007 #9 Skrevet 6. februar 2007 Vi har tatt bagen med inn med kalesjen på. Men går fint an og ta av.
Gjest Skrevet 6. februar 2007 #10 Skrevet 6. februar 2007 Ville gått for Simo duo, jeg. Kombibagen er lang, men utrolig smal! De fleste babyer liker å sove med armene ut til siden og det går dårlig i den. Duobagen er flott, stor og god og har bæreseler. Du kan jo evt kjøpe en bærebag og putte oppi duobagen om du synes det er enklere i begynnelsen? Vil selv ha Simo duo hvis vi får plass i bilen. Og, duo veier endel kg mindre enn kombi, det er også viktig!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå