Gå til innhold

Leker i senga


Anbefalte innlegg

Skrevet

Er det dumt å ha leker i senga? Jeg la oppi noen leker for et par dager siden. Fordelen er jo at hun ikke roper på meg med en gang hun våkner, for noen ganger har hun istedenfor ligget å lekt litt. Også før hun har sovnet har hun også ligget og kost litt med en bamse før hun sovner. Men synes å huske jeg har hørt råd om at det ikke bør lekes i senga, for at de skal skjønne at i senga skal man sove liksom. Erfaringer?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Vi legger leker i senga om morgenen hvis han våkner tidlig og vi vil sove litt til. henger opp en leke over han og legger resten nedi til han. Da ligger han og leker en stund, og ofte sovner han igjen etter en stund, Men han får først mat og ny bleie på. Dette har jeg lest i Barneboka av Anna Wahlgren og syns det fungerer fint.

Skrevet

I en informasjonsbrosjyre vi fikk av helsesøster ble det anbefalt å ha en uro, speile eller noe annet så barnet kunne kikke litt på dersom han våkner om natten.

Selv tenker jeg, som det ble nevnt, at natt er natt.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...